Jest trasa Biegnij Warszawo 2023. Dwa mosty i meta na stadionie Legii

Organizatorzy piętnastej edycji Biegnij Warszawo przedstawili trasę zawodów, które odbędą się 1 października. W tym roku uczestnicy pokonywać będą 10 km ulicami po obu stronach Wisły. Meta znajdować będzie się na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej.

Piętnasta edycja Biegnij Warszawo wystartuje 1 października o godzinie 12:00 z ulicy Myśliwieckiej. Stamtąd biegacze ulicami Rozbrat, Solec i Tamka dotrą do Mostu Świętokrzyskiego, którym przeprawią się na drugą stronę Wisły. Tam czekać będzie na nich skręt w prawo, w ulicę Wybrzeże Szczecińskie, którą obok stadionu PGE Narodowego dobiegną do Mostu Poniatowskiego.

Następnie biegacze powrócą na lewy brzeg i przy Rondzie de Gaulle’a skręcą w prawo, w Nowy Świat i Świętokrzyską. Na koniec ponownie Tamką popędzą przez Powiśle prosto do mety usytuowanej na płycie stadionu Legii.

Trasa Biegnij Warszawo posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zapisy prowadzone są na stronie biegnijwarszawo.pl. Do 31 sierpnia pakiet startowy obejmujący medal i techniczną koszulkę marki Nike kosztuje 99 złotych.

Aktualnie na liście startowej piętnastej edycji Biegnij Warszawo jest około 600 uczestników. Przypomnijmy, że w 2022 roku bieg ukończyło 3875 osób, a przed pandemią 6165 zawodników.

Ubiegłoroczną edycję imprezy wygrali Mariusz Giżyński (31:31) i Iwona Bernardelli (34:30).

red

fot. Biegnij Warszawo