Już można zapisywać się na 32. Bieg Powstania Warszawskiego

Dzisiaj wystartowały zapisy na 32. Bieg Powstania Warszawskiego, drugi z trzech biegów zaliczanych do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Impreza odbędzie się w sobotę, 29 lipca, a jego uczestnicy oddadzą hołd bohaterom wydarzeń z 1944 roku. Warto pospieszyć się z zapisem, ponieważ pierwszych tysiąc biegaczy kupi pakiet w niższej cenie.

Wyjątkowy bieg

Uczestnicy 32. Biegu Powstania Warszawskiego będą mieli do wyboru dwa dystanse – 5 km oraz 10 km. Ten krótszy wystartuje o godzinie 20:30. Dłuższy – chwilę później, o 21:00. Oprócz wyjątkowej pory dnia, sama trasa również będzie miała unikatowy charakter. Zawodnicy pobiegną wokół miejsc związanych z wydarzeniami z 1944 roku. Linia startu obu biegów znajdzie się w pobliżu Pomnika Powstania Warszawskiego. Meta będzie natomiast usytuowana na ul. Konwiktorskiej, gdzie przebiegała linia frontu. Mapy tras dostępne są na stronie: https://biegpowstaniawarszawskiego.pl/trasa

Dystanse rozgrywane w ramach Biegu Powstania Warszawskiego zachowują swój sportowy charakter, a trasy są atestowane. Zawodnicy, planujący uzyskać wymarzone czasy (a ze względu na porę startu, może być ku temu dogodna okazja) będą mogli skorzystać z pomocy pacemakerów.

– Bieg Powstania ma co roku szczególną atmosferę. Cieszymy się, że możemy biegać po ulicach Warszawy, a jednocześnie wspominamy bohaterstwo żołnierzy i cywilnej ludności naszego miasta – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. – Nastrój wzmacnia wieczorna pora zawodów, biegacze startują o zmierzchu, większość dociera do mety już po zmroku. To naprawdę wspaniały bieg i godne upamiętnienie Powstańców Warszawskich, którzy zawsze towarzyszą nam na starcie. I, jestem pewna, że są dumni z kolejnych pokoleń warszawiaków i warszawianek biorących udział w tym biegu. Są dumni, że Warszawa odrodziła się piękna, aktywna, waleczna i radosna – podkreśla.

W tegorocznej edycji Biegu Powstania Warszawskiego może wziąć udział każdy, w dowolnym miejscu w Polsce. Impreza będzie miała także swoją wirtualną odsłonę. Wszyscy uczestnicy startujący wirtualnie będą mieli tydzień (od 29 lipca od 5 sierpnia) na pokonanie wybranego dystansu, ale oczywiście są zaproszeni do tego, by wyruszyć na swój bieg 29 lipca o godz. 20:30, aby połączyć się symbolicznie z uczestnikami biegu w Warszawie. Uczestnicy biegu wirtualnego również otrzymają medale, a w ramach rywalizacji prowadzone będą klasyfikacje. Zapisy do wirtualnej odsłony wydarzenia startują równolegle z zapisami na bieg stacjonarny.

Z myślą o powstańcach

Podobnie jak w zeszłym roku, 32. Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszyć będzie akcja #BiegamDobrze dla Bohaterów. Jest to specjalna edycja inicjatywy, której pomysłodawcą jest Fundacja „Maraton Warszawski”. Zakładając zbiórkę, możesz pomóc Stowarzyszeniu Monopol Warszawski, które zajmuje się opieką nad Bohaterami Powstania.

– Już po raz drugi nasz bieg będzie wyjątkowy nie tylko przez trasę czy podniosłą atmosferę, ale także dzięki akcji #BiegamDobrze dla Bohaterów. Zapraszamy do zapisów ścieżką charytatywną – wszystkie pieniądze z wirtualnych zbiórek przeznaczamy na pomoc Bohaterom Powstania zgromadzonym przy Stowarzyszeniu Monopol Warszawski – mówi Magda Skrocka, dyrektor Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć”. – Dla wszystkich, którzy przekroczą kwotę 300 zł na swoich zbiórkach przygotowaliśmy prezent – pakiet kulturalny. Wierzymy w biegaczy i siłę dobrej inicjatywy – mamy nadzieję, że uda zebrać się jak największą kwotę na pomoc dla Powstańców – dodaje.

Zapisy 32. Bieg Powstania Warszawskiego właśnie się rozpoczęły na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/. Pierwsze tysiąc pakietów startowych dostępnych jest w niższych cenach – 60 złotych za bieg na 5 km i 70 złotych za start na dystansie 10 km.

Na wydarzenie zapraszają Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”