Ostatni dzień zapisów na Mokotowski Bieg SGH. Trzy trasy i szczytny cel

Jutro, 11 maja zostaną zamknięte zapisy na jubileuszowy 10. Mokotowski Bieg SGH. W programie tegorocznej imprezy znajdują się zmagania na trzech trasach 1 km, 5 km i 10 km. Wszystkie zostaną poprowadzone ulicami dzielnicy Mokotów w pobliżu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Bieg odbędzie się w niedzielę, 14 maja. 

Mokotowski Bieg SGH to jedna z najbardziej popularnych, charytatywnych imprez biegowych w Warszawie. Organizowany przez studentów Szkoły Głównej Handlowej, już od dziesięciu lat przyciąga zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, którzy chcą pokonać wyznaczone trasy i osiągnąć najlepszy wynik.

Zostały miejsca na 5 i 10 km

Wszystkie miejsca na rodzinny bieg na dystansie 1 km już znalazły swoich właścicieli. Wciąż można za to zapisać się na zawody na dystansach 5 i 10 km. Obie trasy posiadają atesty PZLA, na miejscu nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwać będą sędziowie. Cena pakietu startowego na trasy 5 i 10 km wynosi 49 złotych.

Zmagania na piątkę rozpoczną się w niedzielę, 14 maja na ulicy Rakowieckiej o godzinie 11:30. Następnie zawodnicy będą poruszać się wzdłuż Al. Niepodległości, mijając m.in. ulice Madalińskiego, Wiktorską i Odyńca. Po dotarciu do Metra Wierzbno zawrócą w kierunku Wioski Biegowej w Ogrodach Rektorskich Szkoły Głównej Handlowej, gdzie zakończą bieg.

Uczestnicy biegu na 10 km wystartują z ulicy Rakowieckiej punktualnie o godzinie 12:30 i podobnie jak na trasie na 5 km pobiegną wzdłuż Al. Niepodległości aż do Metra Wierzbno, jednak pokonują tę trasę dwukrotnie. Następnie skierują się w stronę mety, która będzie dokładnie w tym samym miejscu, co w przypadku wcześniejszego biegu.

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie trasy Mokotowskiego Biegu SGH będą odpowiednio oznakowane i zabezpieczone  punktami ratownictwa medycznego.

Pobiegną w szczytnym celu

Mokotowski Bieg SGH to nie tylko wyzwanie dla uczestników, ale również tradycyjnie okazja do integracji i przede wszystkim niesienia pomocy. Każdy z uczestników może dobrowolnie zapłacić dodatkową kwotę za pakiet startowy. Nadwyżki zostaną w całości przeznaczone na cel charytatywny.

– W tym roku biegniemy dla Lenki, u której wykryto guza znajdującego się w móżdżku z przerzutami do mózgu i rdzenia kręgowego. Obecnie dziewczynka jest już po sześciu cyklach chemioterapii, którą musi przyjmować aż do ukończenia trzeciego roku życia. Ze względu na jej młody wiek i obszar naświetlania niemożliwe jest zrobienie radioterapii. Dlatego zbieramy pieniądze na dalsze leczenie za granicą. Liczy się każda złotówka – apelują organizatorzy.

Źródło: Samorząd SGH