Run For Help! Słonie na Balkonie pomagają dzieciom z depresją

Już 8 maja rusza jedenasta edycja charytatywnego biegu „Run For Help!” organizowanego przez Fundację Słonie na Balkonie. Celem wydarzenia jest pomoc dzieciom w kryzysie psychicznym. Do wyboru są trzy dystanse 3, 10 i 21 kilometrów. Swój bieg na własnej trasie należy ukończyć najpóźniej do 25 czerwca. 

Zapisy na bieg „Run For Help!” prowadzone są na stronie runforhelp.pl. Każdy z uczestników wpłaca w ramach rejestracji minimum 50 zł, a całość zebranych pieniędzy zostaje przeznaczona na psychoterapię dzieci po traumie w Fundacji Słonie na Balkonie. Obecnie pod jej stałą opieką znajduje się 461 dzieci, a w kolejce jest 40 kolejnych dzieci, które potrzebują pomocy.

Uczestnik sam decyduje na jakim dystansie pobiegnie i na jakiej trasie. Po zrealizowanym biegu – wysyła na adres run@slonienabalkonie.pl screen z aplikacji biegowej lub ślad GPX. Rezultaty zapisywane są w tabeli wyników, a nagrodą za uczestnictwo jest pamiątkowy medal wysłany pocztą.

Realna pomoc dla dzieci

W ramach pierwszych dziesięciu edycji biegu „Run for Help!” organizatorom udało się zgromadzić kwotę 343 901 zł, która zabezpieczyła roczną pomoc terapeutyczną dla 71 dzieci będących ofiarami przestępstw. To ponad 3352 godzin pracy psychologów i psychiatrów.

– Dzięki Waszej pomocy zaopiekujemy się kolejnym dzieciakami, które pilnie potrzebują słoniowego wsparcia. Fundacja Słonie na Balkonie otacza opieką ponad trzysta dzieci w skali roku. Wpisowe za udział w biegu to dla naszych podopiecznych kawałek zdrowia psychicznego i nadziei na szczęśliwsze jutro. Całość zebranych pieniędzy przeznaczymy na psychoterapię dzieci po traumie w Fundacji – wyjaśnia Michał Żak z łódzkiej fundacji.

Źródło: Fundacja Słonie na Balkonie

fot. Depositphotos.com