W sobotę 11. Bieg Firmowy. Na listach prawie 12 tysięcy uczestników

Już w najbliższą sobotę, 13 maja, zawodnicy z ponad 500 firm wystartują w ogólnopolskiej, charytatywnej sztafecie pod szyldem 11. Biegu Firmowego. Po tej rozgrzewce, we wrześniu, drużyny firmowe wezmą udział w Rowerowej Grze Miejskiej FRRuuu w trzech miastach.

Bieg Firmowy na start

W tym tygodniu pracownicy firm z całej Polski przeniosą swoje zaangażowanie z codziennych zadań w pracy na aktywną integrację w 5-osobowych drużynach. Uczestnicy mają do pokonania trasę o długości 5 km, a głównym celem jest pomoc i wsparcie 12 małych bohaterów Fundacji Everest. Podopieczni to dzieci z niepełnosprawnościami, które wymagają kosztownego leczenia i rehabilitacji, a znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej.

Stacjonarny Bieg Firmowy odbędzie się 13 maja na terenie kompleksu AWF i Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Trasa o długości 5 km zostanie wytyczona w okolicach tego ostatniego obiektu.

Uczestnicy z pakietami online mogą pobiec również 13 maja w dowolnym miejscu na świecie od godziny 00:01 do 23:59. Każdy członek sztafety ma do pokonania 5 km. Kolejne zmiany nie muszą być wykonywane jedna po drugiej. Zawodnicy mogą biegać jednocześnie. Ważne, aby aktywność zarejestrować przy użyciu aplikacji Activy.

Według zapewnień organizatorów w obu aktywnościach weźmie łącznie udział prawie 12 tysięcy biegaczy z ponad 500 firm. Jedną z nich będzie Boehringer Ingelheim.

– Cieszymy się, że razem z Fundacją Everest mamy szansę pomagać dzieciom i dbać o wyższą jakość życia wokół nas – mówi Fatih Öztürk, Dyrektor Zarządzający Centrum Usług Biznesowych we Wrocławiu. – 11. edycja Biegu Firmowego cieszy się dużym zainteresowaniem pracowników, co świadczy o tym, że zawsze możemy zrobić więcej – dla siebie i dla kolejnych generacji. Wierzymy, że dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy osiągnąć cel i wspierać lokalne społeczności. Bierzemy udział w biegu drugi raz i mamy nadzieję, że ta tradycja będzie trwać wiele lat – dodaje.

W tegorocznej edycji Biegu Firmowego wprowadzono nowe rozwiązanie – pakiet GREEN RUN. Dzięki firmom, które pobiegną z tym pakietem startowym, po charytatywnej sztafecie zostanie posadzonych ponad 600 drzew.

A potem fru na rower!

Organizatorzy podkreślają, że Bieg Firmowy to dobra rozgrzewka przed FRRuuu, wydarzeniem, które ma na celu aktywną integrację pracowników. Czteroosobowe drużyny pokonają około 25-kilometrową trasę, pełną wyzwań i zagadek. Na uczestników będą czekać niespodzianki od sponsorów i partnerów, przekąski regeneracyjne, kawa i wiele innych atrakcji. Celem imprez jest m.in. promocja proekologicznych rozwiązań: zmianę samochodu na rower i sadzenie drzew za każdego uczestnika.

FRRuuu odbędzie się stacjonarnie w trzech miastach w Polsce – we Wrocławiu (9 września), Warszawie (16 września), Poznaniu (23 września). Zapisy na te wydarzenia trwają do końca czerwca.

Źródło: Compani