Zbliża się Night Run Warsaw. Wystartuje przed północą

Już w piątek, 9 czerwca odbędzie się pierwsza edycja imprezy biegowej Night Run Warsaw. Na uczestników czeka atrakcyjna, 5-kilometrowa trasa w centrum miasta, z metą w Multimedialnym Parku Fontann, gdzie  przed startem będzie można podziwiać pokaz wody, dźwięku i światła. Zapisy trwają tylko do niedzieli, 4 czerwca.

Bieg jakiego Warszawa nie widziała

Night Run do Warszawy zawita po raz pierwszy, ale swój debiut zaliczył już w zeszłym roku jako jeden z punktów programu zawodów Enea IRONMAN Gdynia. W imprezie wystartowało kilkuset uczestników, a bieg zebrał bardzo pozytywne opinie.

– Sam miałem przyjemność uczestniczyć w pierwszym Night Runie w Gdyni i muszę przyznać, że bawiłem się doskonale, pomimo ulewy, która zastała biegaczy tuż przed startem – mówi Piotr Jakóbik, przedstawiciel IRONMAN Poland. – Bieganie po zmroku ma swój urok, zwłaszcza w towarzystwie kilkuset innych miłośników aktywności fizycznej. Night Run Warsaw zapowiada się tym bardziej spektakularnie, że jego trasa poprowadzi bardzo atrakcyjnymi zakątkami stolicy – dodaje.

fot. Bartłomiej Zborowski

Start o godzinie 23:00

Start i meta biegu zostaną zlokalizowane w Multimedialnym Parku Fontann, gdzie o godzinie 21:00 odbędzie się tradycyjny pokaz wody, dźwięku i światła. Biegacze na 5-kilometrową trasę wyruszą o godzinie 23:00. Po krótkim podbiegu ulicą Sanguszki, pobiegną ulicami Konwiktorską i Bonifraterską, przez Plac Krasińskich, a następnie ulicą Miodową i Krakowskim Przedmieściem aż do Skweru Hoovera. Tam trasa zawraca i prowadzi tymi samymi ulicami, lecz w odwrotnym kierunku prosto do mety.

Sam finisz powinien na długo zapisać się w pamięci biegaczy. Światła, muzyka i entuzjastyczny spiker sprawią, że wbieg na metę – tę samą, przez którą 2 dni później przebiegać będą uczestnicy Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – będzie wyjątkowym przeżyciem.

Rejestracja na Night Run Warsaw prowadzona jest w serwisie SlotMarket.pl. Tam też można znaleźć więcej informacji o biegu. Aktualna cena pakietu startowego to 70 złotych. W pakiecie startowym  każdy biegacz otrzyma latarkę czołową, a na mecie – pamiątkowy medal. Istnieje też możliwość dokupienia oficjalnej koszulki biegu.

Źródło: Sport Evolution

fot. w nagłówku Bartłomiej Zborowski