Ruszają treningi do Półmaratonu Praskiego. W niedzielę bieganie z elitą

adidas Runners Warsaw wzorem ubiegłego roku organizuje cykl przygotowań do Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej. W sobotę, 24 czerwca odbędzie się pierwszy trening, a dzień później bieg tempowy z udziałem czołowych polskich biegaczek i biegaczy długodystansowych. Biegacze, którzy wykażą się największą frekwencją w całym cyklu otrzymają darmowe pakiety startowe.

2 września o godzinie 20:30 na błoniach PGE Narodowego wystartuje 8. edycja Półmaratonu Praskiego. W programie imprezy oprócz biegu głównego na dystansie 21,097 km jest również bieg towarzyszący Praska Piątka. Zdaniem organizatorów, wrześniowa impreza bedzię dobrą okazją do bicia rekordów życiowych.

– Naszym celem jest wytyczenie i przygotowanie trasy, tak aby była ona jak najbardziej przyjazna dla zawodników – zarówno amatorów, jak i zawodowców. Będzie szybko i płasko, co – mamy nadzieję – pomoże uczestnikom w realizacji założonych czasów. Nawiązuje do tego tegoroczne motto Półmaratonu ,,Poczuj się jak Zwycięzca”. Chcemy, aby każdy startujący niezależnie od wyniku miał poczucie wygranej – ze sobą, z własnymi słabościami, stresem itd. i po prostu czerpał jak największą radość z biegania – mówi Sławomir Szczęsny, dyrektor półmaratonu.

fot. Damian Ługowski

Coś dla łowców życiówek

Przygotowania do Półmaratonu Praskiego ruszą w sobotę o godzinie 8:30 na Stadionie Skry przy ulicy Wawelskiej. Na pierwszy ogień pójdzie trening Speed Squad Session, który poprowadzi Mikołaj Raczyński.

– Sobotnie spotkania na stadionie Skry to najbardziej wymagający trening biegowy w kalendarzu adidas Runners Warsaw, który każdego tygodnia gromadzi łowców życiówek, w pocie czoła walczących o poprawę swoich rezutatów. Siłą tych treningów jest grupa, w której każdy jest w stanie znaleźć partnera na swoim poziomie, niezależnie, czy biega tempem 5:00, 4:00 czy 3:00 min/km – mówi Mikołaj Raczyński, trener adidas Runners Warsaw.

Swoją obecność na sobotnim treningu potwierdziły zeszłoroczne zdobywczynie pierwszego i drugiego miejsca w Półmaratonie Praskim – Iwona Bernardelli i Emilia Mazek.

fot. Jan Nyka

Długie wybieganie w tempie elity

W niedzielę o godzinie 8:00 w Parku Skaryszewskim czas na główny punkt programu – Long Run z narastającą prędkością, w którym tempo będą dyktować zaproszeni goście. Grupa zaawansowana będzie miała do pokonania 20 km, a średniozaawansowana 15 km.

Największym wyzwaniem będzie z pewnością dotrzymanie kroku rekordziście Polski w półmaratonie, Krystianowi Zalewskiemu. Tempo biegu podkręcać będą również: Angelika Mach, Sabina Jarząbek, Mateusz Kaczor i trenerzy adidas Runners Warsaw.

Miejscem zbiórki, w którym będzie można zostawić swoje rzeczy na czas biegu, a także zrelaksować się po nim jest, położona w sercu Parku Skaryszewskiego, Restauracja Przystań.

Jak plan przygotowań do Półmaratonu Praskiego?

Treningi potrwają do 24 sierpnia. W każdym tygodniu odbywać będą się 3 treningi prowadzone przez Mikołaja Raczyńskiego i Łukasza Oskierko. Program skierowany jest do biegaczy średnio zaawansowanych i zaawansowanych, którzy chcą poprawić swój wynik na 5 km albo półmaratonie lub przygotować się do półmaratońskiego debiutu.

fot. Damian Ługowski

We wtorki (zbiórka o 18:30 w SportsBase, ul. Marszałkowska 104/122) będzie trening siły biegowej Hilss Session, w czwartki (zbiórka w tym samym miejscu i o tej samej porze) zajęcia na bieżni, czyli Track Session, a wakacyjne soboty o 8:30 na stadionie Skrze przeznaczone będą na treningi szybkości w ramach Speed Squad Session.

Udział w treningach jest bezpłatny i dostępny na podstawie zapisów w aplikacji adidas Running. Wystarczy zarejestrować w niej darmowe konto, dołączyć do społeczności AR Warsaw i zapisać się na wybrane treningi.

– Osobom, które stawiają swoje pierwsze biegowe kroki lub chciałyby przygotować się do swojego pierwszego w życiu biegu na 5 km dedykowane są czwartkowe i sobotnie treningi My First Run. Również dla nich zorganizowany będzie dedykowany cykl przygotowań, o którym więcej informacji wkrótce – zapowiada ekipa adidas Runners Warsaw.

Źródło: VML&R