Trening z Plussszem – pamiętaj o nawodnieniu

Przed treningiem, w trakcie czy może po nim – prawidłowe nawadnianie jest kluczowe nie tylko z perspektywy efektywności samego wysiłku, ale przede wszystkim zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego szczególnie podczas wysiłku fizycznego nie możesz zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu. Co warto wiedzieć?

Dzienne zapotrzebowanie na wodę zależy od wielu czynników: wieku, masy ciała czy poziomu aktywności fizycznej. Jak wyliczyć idealny poziom nawodnienia dla siebie? Należy założyć, że na każdy kilogram ciała przypada około 30 ml płynów. W przybliżeniu daje to 2 litry płynów dla kobiet oraz około 2,5 litra dla mężczyzn.

Nawodnienie w czasie wysiłku fizycznego jest zależne również od pory roku. Podczas treningu latem ciało człowieka wydala więcej potu niż zimą. I tak na przykład w przypadku biegania w ciepłe dni zaleca się, żeby do dziennego zapotrzebowania doliczyć w dni treningowe dodatkowe 500 ml wody na każde rozpoczęte 30 minut treningu.

Jak zaplanować odpowiednie nawodnienie?

Po wodę najlepiej sięgnąć jeszcze przed rozpoczęciem treningu. Na około godzinę przed ćwiczeniami dobrze jest wypić małymi porcjami 500 ml wody. Oczywiście należy uzupełniać płyny podczas wysiłku i po jego zakończeniu.

Dlaczego? Ponieważ człowiek składa się w dużej mierze z wody, waha się to między 75 a 50% ciała. Zaś w czasie godzinnego biegu (w zależności od intensywnoci treningu) średnio możemy wypocić nawet do 3 litrów płynów! Jest to spowodowane procesem termoregulacji, który zapewnia zachowanie optymalnej dla zdrowia temperatury ciała. Dla porównania, w ciągu całego dnia bez treningu gruczoły potowe produkują między 800 ml do 1,5 litra potu.

Elektrolity – wsparcie w czasie treningu

Z myślą o osobach aktywnych powstał Plusssz Elektrolity SPORT 100% Complex, którego specjalnie dobrana kompozycja składników  wspiera organizm podczas treningu oraz pomaga w regeneracji mięśni. Ten profesjonalny suplement diety w formie tabletek musujących, oparty jest na innowacyjnym węglowodanie PALATINOSE™, który  posiada niski indeks glikemiczny, dzięki czemu prowadzi do mniejszego i zrównoważonego wzrostu poziomu glukozy oraz dłużej utrzymuje się we krwi zarówno podczas ćwiczeń, jak i po ich zakończeniu. Oprócz tego preparat zawiera pełny zestaw elektrolitów m.in. potas, który pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz układu nerwowego, magnez, który pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Dodatkowo, Plusssz Elektrolity SPORT 100% Complex zawiera wapń, który przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Oprócz tego preparat wzbogacony jest o mangan, który przyczynia się do utrzymania zdrowych kości, a także kolagen i witaminę C, która wspiera organizm podczas wysiłku i pomaga w regeneracji mięśni po treningu. Sięgnij po Plusssz Elektrolity SPORT 100% Complex i trenuj do woli!

Suplementy diety Plusssz Elektrolity SPORT 100% Complex dostępne są w wybranych aptekach.

Artykuł sponsorowany