22. Poznań Maraton odbędzie się tydzień później. Powodem wybory parlamentarne

W związku z wyznaczeniem daty wyborów parlamentarnych na 15 października, organizatorzy 22. Poznań  Maratonu przesuwają imprezę na kolejny weekend. Bieg odbędzie się w niedzielę, 22 października. Zgodnie z regulaminem wykupione dotychczas pakiety startowe zachowują ważność.

Możliwość przesunięcia daty 22. Poznań Maratonu organizatorzy przewidywali już w lutym publikując regulamin biegu. Znalazł się w nim punkt, w którym zastrzegli, że taka zmiana nie będzie rodziła po stronie zawodników żadnych roszczeń, w tym odszkodowawczych. Pod koniec czerwca oficjalnie poinformowali, że w razie ustalenia daty wyborów na 15 października, maraton w stolicy Wielkopolski odbędzie się tydzień później.

– Szykując 22. edycję Poznań Maratonu mieliśmy świadomość, że jej termin może pokryć się z datą wyborów parlamentarnych w Polsce. Nie chcemy dłużej trzymać Was w niepewności, dlatego informujemy, że w przypadku wyznaczenia daty wyborów na 15 października 2023 roku, będziemy zmuszeni przesunąć nasz bieg na 22 października – czytamy w komunikacie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Trasa 22. Poznań Maratonu będzie identyczna jak rok temu. Doświadczeni biegacze znają ją na pamięć, a nowym uczestnikom z pewnością przypadnie do gustu. Maratończycy tradycyjnie wystartują z ul. Grunwaldzkiej, a zakończą swoje zmagania na Placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wiemy również, jak wygląda oficjalna koszulka imprezy, której producentem jest polska marka AdRunaLine. Została wykonana z wysokiej jakości materiałów zapewniających sprawne odprowadzanie wilgoci. Luźny krój koszulki gwarantować ma optymalną swobodę ruchu podczas biegu. Wyróżnia ją odważny design i paleta barw.

Jak zapisać się na 22. Poznań Maraton?

Liczba zapisanych na 22. Poznań Maraton powoli zbliża się do 3 tysięcy. Cały czas można dołączyć wypełniając zgłoszenie na stronie internetowej marathon.poznan.pl. Do końca sierpnia pakiet startowy w wersji podstawowej kosztuje 200 złotych i 250 zł z koszulką techniczną marki AdRunaLine.

O połowę mniej zapłacą zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli 60 lat, a 25% zniżkę wpisowego można uzyskać okazując Ogólnopolskiej Kartę Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania oraz kartę z programu OK Poznań. Bezpłatnie w biegu wezmą udział m.in. zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie dotychczasowe edycje Poznań Maratonu.

Równolegle na stronie internetowej starter.pzla.pl przyjmowane są zapisy na 43. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w Maratonie oraz 93. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie. O mistrzowskie tytuły w stolicy Wielkopolski najszybsze panie powalczą po raz pierwszy w historii, a mężczyźni o medale mistrzostw kraju w Poznaniu rywalizować będą po raz szósty. Wcześniejsze edycje były rozgrywane tu w latach 1930, 1938, 1952, 1957 i 1966.

red

fot. Adam Ciereszko