Jubileuszowy „Żyrardów w Biegu” coraz bliżej. Pomysł na sportowe zakończenie wakacji

10. edycja „Żyrardów w Biegu” zbliża się wielkimi krokami. Na uczestników czekają dwa dystanse: 5 i 10 km. Jeszcze przez tydzień obowiązuje niższa opłata startowa. Zawody odbędą się 27 sierpnia, w przedostatni weekend wakacji.

Zmagania wokół zalewu

Zalew Żyrardowskim to jedna z największych atrakcji powiatu żyrardowskiego. Popularne kąpielisko w każdy słoneczny weekend ściąga na swoją plażę setki osób z regionu. Do zeszłego roku start i meta „Żyrardów w Biegu” usytuowane były obok akwenu. W tym roku organizatorzy zmienili trasę biegu, która niemal w całości będzie biec wokół zalewu!

Zmagania odbędą się w zdecydowanej większości po nawierzchni asfaltowej i w części po betonowej kostce, co umożliwi start w zawodach wózkarzom (wózki typu wheelchair).  Oczywiście przez cały weekend czynne będzie kąpielisko, dzięki czemu uczestnicy będą mogli po biegu znaleźć chwilę wytchnienia, schładzając się w wodzie.

Nagrody dla najlepszych

Nie zmieniły się dystanse. Bieg główny odbędzie się na 10 km, a bieg towarzyszący na 5 km. Start pierwszego zaplanowano na godzinę 10:00, a drugiego na 10:05. Dla najlepszej trójki na obu dystansach – wśród kobiet i mężczyzn (w kategorii OPEN), przewidziano puchary oraz upominki od sponsorów. Na podium dekorowani będą również zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych.

Jak co roku, przed biegiem odbędzie się wspólna rozgrzewka, którą poprowadzi znany na Mazowszu instruktor sportowy Sławomir Jagnyziak.

W zeszłym roku rywalizację na 10 km wygrał Litwin Egidijus Juzonis z czasem 35:26, natomiast wśród kobiet najszybsza była Miłosława Wasiak z Olsztyna – 42:35. Na krótszym dystansie triumfowali: Marcin Walencik (Radom) – 19:04 oraz Edyta Majewska (Wołomin) – 22:06.

Niższa opłata startowa jeszcze przez tydzień

Jeszcze przez tydzień uczestnicy mogą korzystać z niższej opłaty startowej w kwocie 70 zł. Po tym terminie wpisowe wzrośnie do 90 zł, przy czym rejestracja możliwa jest nawet w dniu imprezy, czyli 27 sierpnia (niedziela), ale wyłącznie w biurze zawodów (płatność gotówką). W ramach opłaty startowej na mecie wręczane będą pamiątkowe medale, plecaki sportowe oraz woda mineralna.

Rejestracja do „Żyrardów w Biegu” prowadzona jest drogą elektroniczną: https://www.ztc.pl/wyscigi/lista-startowa-zapisy,5,67.html.

Więcej informacji o biegu znajduje się pod adresem: https://www.ztc.pl/etapy/zyrardow-w-biegu,5,45.html.

Źródło: Projekt Komunikacja