Najbardziej industrialny bieg w Polsce coraz bliżej!

Rywalizacja biegowa toczona na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa odbędzie się za 5 tygodni. Ze względów bezpieczeństwa pula pakietów dostępnych w 7. edycji Przeszkodowego Biegu Hutnika została ograniczona do 360. Zapisy trwają aż do wyczerpania miejsc.

Bieg odbędzie się w dniu 8 października (niedziela) na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa (ul. Kasprowicza 132).  W ramach opłaty startowej każdy uczestnika otrzyma pakiet startowy z koszulką oraz medal i posiłek na mecie. Dla najlepszych przewidziano trofea w formie prawdziwych, wytapianych na miejscu stalowych prętów.

Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna (OPEN dla mężczyzn i kobiet) oraz drużynowa. Nagrodzeni będą również najlepsi Mastersi oraz najszybszy warszawiak i warszawianka.

Zapisy prowadzone są elektronicznie na stronie internetowej https://zapisyonline.pl/wydarzenie/404,vii-przeszkodowy-bieg-hutnika.

Niesamowity klimat Biegu Hutnika

Na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa panują restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa, a sam zakład, z uwagi na pracę wykonywaną przez całą dobę, jest zamknięty dla zwiedzających. Raz do roku, na czas Przeszkodowego Biegu Hutnika, zakład otwiera jednak swoje bramy dla biegaczy, ale pokonywanie trasy odbywa się z zachowaniem wszelkich, niezbędnych wymogów bezpieczeństwa.

Zawodnicy startują w kilkunastoosobowych grupach, cała trasa jest szczelnie otaśmowana, a na każdej przeszkodzie obecni są wolontariusze. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że zakład pracuje nawet w czasie trwania zawodów. Huta wytwarza stal nieustannie, w trybie trójzmianowym, co nadaje imprezie dodatkowego, industrialnego klimatu.

Uczestnicy Biegu Hutnika pokonują m.in. walcownię, zaopatrzoną w jedną z najnowocześniejszych linii walcowniczych w Europie, gdzie produkowane są pręty jakościowe i żebrowane.

Wspomniana walcownia to nie jedyna atrakcja czekająca na uczestników tegorocznej edycji.  Biegacze zwiedzą szereg hal, pustostanów, a także zmierzą się z przeszkodami wynikającymi z uksztaltowania terenu (np.  doły, hałdy żwiru czy piasku), a także elementami tamtejszej infrastruktury (m.in. pręty, bloki kamienne).

Trasa do końca trzymana jest w tajemnicy i co roku wiedzie po innych, rozległych terenach Huty ArcelorMittal Warszawa. Niespodzianką jest również długość biegu. W zeszłym roku organizatorzy wytyczyli 15-kilometrową trasę.

Nasz bieg ma być przede wszystkim fajną zabawą, formą podchodów dla dorosłych. Zyskujemy możliwość eksploracji najdzikszych terenów huty, nie wiedząc co czai się za rogiem i z jakim wyzwaniem przyjdzie się nam mierzyć. Przekraczając teren zawodów przenosimy się do innego, post-apokaliptycznego świata – przekonuje Sławek Jagnyziak, dyrektor sportowy Przeszkodowego Biegu Hutnika.

Na co jeszcze mogą liczyć uczestnicy 7. edycji tego industrialnego biegu? Na pewno nie zabraknie kąpieli w lodowatej wodzie, czołgania się w błocie pod kolczastymi zasiekami, pokonywania pagórków oraz podciągania.

A dla dzieci… Bieg Hutniczka

Równolegle toczone będą zmagania najmłodszych na specjalnie przygotowanym dla nich torze przeszkodowym. W Przeszkodowym Biegu Hutniczka mogą wziąć udział dzieci w wieku od 4 do 15 lat, które pokonają różne dystanse – od 600 do 1600 metrów. Na trasie ustawieni będą wolontariusze, pomagający młodym adeptom biegania w pokonywaniu bardziej wymagających przeszkód. Każdy z uczestników otrzyma medal oraz weźmie udział w losowaniu nagród-niespodzianek. Zapisy do biegu dzieci prowadzone są pod tym samym linkiem, co dla dorosłych.

Więcej informacji o samym biegu znajduje się pod adresem: www.bieghutnika.pl

Źródło: Projekt Komunikacja