Nowe szaty startówki New Balance FuelCell SC Elite v3

Na nadchodzącą drugą część sezonu biegowego New Balance przygotował nową, wyrazistą kolorystykę najwyższego modelu startowego ­– FuelCell SuperComp Elite v3. To buty, które oferują dynamiczny zwrot energii oraz niezwykle smukłą sylwetkę i zostały zoptymalizowane z myślą o dniu zawodów oraz najwyższym poziomie rywalizacji.

Energia, która można poczuć i zobaczyć

FuelCell SuperComp Elite v3 jest najwyższym modelem startowym New Balance, który został zaprojektowany z myślą o maksymalnym wykorzystaniu energii i obniżeniu wagi podczas najważniejszych startów, w tym tych na królewskim dystansie. To ultralekki but ważący w wersji męskiej 228 g, a w damskiej 179 g. Podeszwa środkowa jest wysoka na 40 mm pięta/ 36 mm palce, drop w tych butach wynosi 4 mm.

Za imponujący zwrot energii i wysoki poziom responsywności butów odpowiada połączenie amortyzacji FuelCell z innowacyjną technologią Energy Arc. Płytka z włókna węglowego została umieszczona pomiędzy dwoma warstwami pianki, aby zwiększyć ilość magazynowanej energii i zapewnić większy jej zwrot. Dopełnieniem konstrukcji jest oddychająca, zintegrowana z językiem, dzianinowa cholewka, która gwarantuje stabilne i precyzyjne dopasowanie podczas zawodów.

Komfort biegu gwarantuje dzianinowa cholewka, która dopasowuje się do stopy jak skarpetka. Cechuje ją wysoki poziom oddychalności i przewiewności. Poza tym projektanci New Balance zintegrowali z cholewką język buta, co pozwoliło osiągnąć lepsze trzymanie stopy oraz zwiększoną stabilność.

– SC Elite to mój podstawowy but startowy. Jest bardzo lekki, a jego konstrukcja w połączeniu z płytką karbonową daje naprawdę poczucie dużej dynamiki. To co szczególnie go wyróżnia to niezwykła trwałość jak na but przygotowany na zawody. No i te kolory. To bardzo subiektywne, ale wygląda naprawdę super ­– Bartosz Olszewski, bloger prowadzący stronę warszawskibiegacz.pl.

Model FuelCell Supercomp Elite v3 łączy w sobie zwrot energii, niską wagę i wysoki poziom oddychalności, wszystko zoptymalizowane z myślą o najważniejszych zawodach. To nie jest zwykły but do biegania, to prawdziwy but startowy doceniony przez najbardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników.

– Jak na but przeznaczony na zawody jest wyjątkowo komfortowy, i to pomimo swojej niewielkiej wagi. Cholewka bardzo fajnie przylega do stopy, co zapobiega ewentualnym otarciom. SC Elite to bardzo dobry but startowy, który zadowoli najbardziej wymagających zawodników – mówi Henryk Szost, rekordzista Polski w maratonie.

Nowe kolory

W najnowszej odsłonie modelu SC Elite v3 dominuje kolor żółty o nenowym odcieniu. Można zobaczyć go zarówno na cholewce, jak i na wysokości podeszwy środkowej. Takiej samej barwy są sznurowadła. Do sprzedaży trafiła również specjalna wersja SC Elite v3  London Marathon. W modelu tym delikatnie zabarwiona na niebiesko cholewka została uzupełniona wstawkami w kolorze ananasa i neonowymi wykończeniami.

Wersję damską i męską można kupić na stronie nbsklep.pl

Źródło: New Balance

materiał reklamowy