Prawie 5 tysięcy zawodników zapisanych na 9. Cracovia Półmaraton Królewski

Jak poinformował Zarząd Infrastruktury Sportowej liczba osób zapisanych do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego zbliża się już do 5 tysięcy. Bieg odbędzie się 8 października. 

– Z tego 29 % to kobiety. Cieszymy się, że jest z nami coraz więcej biegających pań! W ostatnich kilku dniach obowiązywania początkowej opłaty na liście startowej przybyło około tysiąca zawodników – podali organizatorzy.

Start biegu już tradycyjnie nastąpi z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków. A meta znów zlokalizowana zostanie na płycie głównej w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce, która kolejny raz będzie też bazą imprezy.

Zapisy internetowe do 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego przyjmowane są na tej stronie. Do końca sierpnia opłata startowa wynosi 150 złotych. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 26 września lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących ustalony na poziomie 8 tysięcy zawodników.

Dla kogo korona?

Cracovia Półmaraton Królewski to bieg zaliczany do Korony Polskich Półmaratonów obok takich imprez jak Półmaraton Ślężański Sobótka, Półmaraton Warszawski, Poznań Półmaraton, Białystok Półmaraton, Grodziski Półmaraton „Słowaka”, Nocny Wrocław Półmaraton Piła, Bieg Lechitów w Gnieźnie i Półmaraton Gdańsk. Aby móc zakupić pamiątkowy medal za 95 złotych należy w trakcie 2023 roku ukończyć co najmniej pięć półmaratonów z tej listy.

red