Oto szósta drużyna w „Team Up, Europe!”. O nagrody powalczą także najszybsi amatorzy

Już za kilka dni ruszą zapisy do drużynowej rywalizacji „Team Up, Everyone!” w ramach 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Najszybsza ekipa w tej klasyfikacji zostanie dodatkowo dołączona do „Team Up, Europe!” i zajmie w niej jedno z sześciu miejsc zgodne z liczbą zdobytych punktów. Tym samym weźmie udział w podziale premii finansowych, których łączna pula wynosi 60 tysięcy euro.

„Team Up, Everyone!” po zwycięstwo 

W ciągu kolejnych tygodni przedstawiono pięć drużyn biorących udział w premierowej edycji projektu. Kolejno były to zespoły z Węgier, Ukrainy, Szwajcarii, Belgii oraz międzynarodowy team Continental pod wodzą Marcina Fudaleja. Do stworzenia teamów zaproszeni zostali menedżerowie z całej Europy, którzy kompletowali składy zawodników.

Na konferencji prasowej zapowiadającej rywalizację „Team Up, Europe!” Marek Tronina, dyrektor 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego zastanawiał się, czy otworzyć tę klasyfikację również dla zaawansowanych amatorów. Właśnie poznaliśmy odpowiedź na to pytanie, bowiem organizatorzy zdecydowali, że szóstą miejsce w rywalizacji przypadnie najlepszej drużynie w rozgrywanej równolegle rywalizacji amatorów „Team Up, Everyone!”.

Każdy biegacz z nadanym numerem startowym na 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski może zostać kapitanem i zgłosić swoją drużynę. Zgłoszenie takie nie wiąże się już z dodatkowymi opłatami i polega jedynie na wypełnieniu formularza. Każda drużyna musi liczyć trzy lub cztery osoby, w tym co najmniej jedną kobietę i jednego mężczyznę.

Wynik końcowy drużyny to suma czasów trzech osób: wynik najszybszego mężczyzny, wynik najszybszej kobiety oraz lepszy wynik z dwóch pozostałych, przy czym podstawą ich porównania jest nie czas, a wynik punktowy obliczony automatycznie na podstawie tabel przeliczeniowych World Athletics.

O co chodzi w „Team Up, Europe!”?

„Team Up, Europe!” to starcie czteroosobowych drużyn podczas 5. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, który odbędzie się 24 września. Ma na celu uatrakcyjnić bieg na dystansie 42,195 i wspierać rozwój sportowy biegaczy z Europy. Rywalizacja w tej formule zastąpi tradycyjne zmagania elity, a to oznacza, że organizatorzy nie zamierzają zapraszać na start zawodników z Afryki.

Nagrody finansowe dla sześciu drużyn w klasyfikacji „Team Up, Europe!”są bardzo atrakcyjne. Zwycięzcy zainkasują 20 tysięcy euro, a kolejne odpowiednio 12 tysięcy euro, 9 tysięcy euro, 6 tysięcy euro, 5 tysięcy euro i 4 tysiące euro. Pula nagród indywidualnych wynosić będzie 4 tysiące euro. Zwycięzca 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego otrzyma tysiąc euro.

red