CITY TRAIL: przełajowa piątka wraca 30 września

Czas na las! 6 miesięcy, 10 miast, 50 biegów na dystansie 5 km, krótsze zawody dla dzieci i młodzieży. To największy w kraju cykl biegów przełajowych pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w wielkim skrócie. Jedenasty ogólnopolski sezon ruszy już w sobotę, 30 września w Poznaniu. Finał cyklu zaplanowano na 24 marca 2024 roku.

Przełajowa piątka dla każdego

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden charakteryzują się stałym, 5-kilometrowym dystansem oraz brakiem limitów: miejsc i czasu na pokonanie trasy. I to właśnie taka formuła sprawia, że biegi te są świetnym sprawdzianem formy zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

– Cykl Grand Prix CITY TRAIL powstał jako pomysł zorganizowania biegu dla grupy znajomych. Okazało się, że potencjał takiej imprezy jest znacznie większy i na pierwszych zawodach pojawiło się ponad 300 osób! To było w 2010 roku. Dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że rozbiegaliśmy sporą część Polski, bo na przestrzeni kilkunastu lat, metę naszych zawodów przekroczyło ponad 200 000 osób i wiele z nich właśnie z nami rozpoczynało swoją biegową przygodę – mówi Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców cyklu, dyrektor CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

Biegi CITY TRAIL to nie tylko walka o jak najlepsze rezultaty, ale także okazja do comiesięcznych spotkań z biegowymi znajomymi i budowania wartościowych relacji, a dzięki włączeniu w program imprezy zawodów dla dzieci i młodzieży, również do aktywnego spędzenia czasu z rodziną.

– Jako marka od lat wspieramy cykl biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, ponieważ wierzymy, że bieganie to najprostszy sposób zadbania o swoje zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Regularny jogging poprawia wydolność i kondycję, ale także uczy dyscypliny, wytrwałości i cierpliwości. Osoby, które biegają tworzą wspaniałą społeczność, która się wspiera i motywuje do działania. Bardzo cenimy cykl CITY TRAIL, ponieważ inspiruje do ruchu całe rodziny. A właśnie ruch, w połączeniu z dietą, równowagą emocjonalną, regularnymi badaniami są podstawami zdrowego życia – i do takich działań, my jako marka Nationale-Nederlanden –  gorąco zachęcamy –  dodaje Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden

Dlaczego przełaje?

Zawody biegowe kojarzą się wielu osobom przede wszystkim z biegami ulicznymi. Tymczasem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to bieganie w lasach i parkach. Dlaczego?

– Miękka nawierzchnia, która jest zdrowsza dla naszych stawów niż asfalt lub kostka oraz możliwość oderwania się od miejskiego zgiełku to podstawowe zalety biegania w naturalnym terenie. Poza tym idea jesienno-zimowych biegów przełajowych jako przygotowania do startów wiosennych i letnich bardzo do nas przemawia. Od naszych biegaczy wiemy również, że starty w zawodach w miesiącach, kiedy pogoda nie zachęca do outdoorowej aktywności fizycznej, są dużą motywacją do regularnego wstawania z kanapy i treningu – podkreśla Piotr Bętkowski, drugi z pomysłodawców i współorganizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

Rywalizacja i dobra zabawa

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Sezon 2023/2024 rozpocznie się w weekend 30 września-1 października, w Poznaniu oraz Szczecinie. Trasy zawodów są niezmienne – biegacze będą sprawdzać się na tych samych, 5-kilometrowych pętlach, co pozwoli porównywać czasy.

Po zakończeniu sezonu najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze w każdej lokalizacji będą nagrodzeni – w klasyfikacji open oraz wiekowych. Wszyscy, którzy ukończą minimum trzy biegi otrzymają pamiątkowe medale. Wisienką na torcie będzie ogólnopolski bieg finałowy – CITY TRAIL Gold, którego termin i lokalizacja będą podane wkrótce.

Ważnym elementem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden jest działalność charytatywna i współpraca z Fundacją Las Na Zawsze. Biegacze po raz kolejny będą sadzić las – wystarczy, że wybiorą pakiet charytatywny podczas zapisów. Dotychczas dzięki biegaczom startujących w CITY TRAIL powstał już blisko hektar lasu!

​”Medycy na start!”

Od kilku lat organizatorzy biegów CITY TRAIL zachęcają do udziału w ciekawej akcji. Osoby pełniące zawody medyczne mogą startować w zawodach bezpłatnie – o ile zgodzą się na oznaczenie specjalną opaską na ramię oraz w razie potrzeby zrezygnują z udziału w rywalizacji, aby pomóc innemu uczestnikowi imprezy.

– Oczywiście nie jest to podstawa zabezpieczenia medycznego naszych biegów, a jej dodatkowy element. W każdym z miast zapraszamy do udziału w akcji maksymalnie 15 osób, więc w skali całego cyklu to aż 150 biegających medyków. Życzymy im, by mogli spokojnie ukończyć wszystkie biegi, w których wezmą udział i już dzisiaj dziękujemy za chęć pomocy – tłumaczy  Justyna Grzywaczewska, PR&Concept Manager Fundacji Krok do Natury.

Rejestracja trwa

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl

Źródło: Fundacja Krok do Natury