Jest kadra na Mistrzostwa Świata w Biegach Ulicznych w Rydze

Siódemkę biegaczy desygnuje Polski Związek Lekkiej Atletyki do startu w inauguracyjnej edycji Mistrzostw Świata w Biegach Ulicznych. Wystartują na dystansie 1 mili i na 5 km. Biało-czerwonych zabraknie na dystansie półmaratonu. Zawody w Rydze odbędą się 1 października.

Kto w kadrze?

W reprezentacji Polski znalazł się m.in. półfinalista mistrzostw świata w Budapeszcie w biegu na 800 metrów Filip Ostrowski. Mający za sobą udany sezon młodzieżowiec RKS-u Łódź pobiegnie w Rydze na dystansie mili.

Wśród pań najbardziej doświadczoną zawodniczką w składzie polskiej drużyny będzie Paulina Kaczyńska. Zawodniczka ze Stargardu będzie jedyną Polką, która ruszy do rywalizacji w biegu na 5 kilometrów.

Desygnujemy do startu w Rydze interesujący skład, w którym młodość przeplata się z doświadczeniem. Trzeba też podkreślić, że wielu zawodników zrezygnowało z występu w stolicy Łotwy ze względu na długi sezon startowy. Mam tutaj na myśli np. siostry Konieczek, Sofię Ennaoui, Aleksandrę Lisowską, Adama Nowickiego, Michała Rozmysa czy Mateusza Gosa – mówi Zbigniew Rolbiecki, szef bloku wytrzymałości w PZLA.

Oprócz biegów na milę oraz 5 kilometrów w programie wydarzenia znajduje się także półmaraton, ale w tej konkurencji nie zobaczymy zawodników reprezentacji Polski.

Zupełnie nowe mistrzostwa

Mistrzostwa świata w biegach ulicznych to nowa impreza w kalendarzu World Athletics. Ryga – jej gospodarz – jest także debiutantem na niwie organizacji wydarzeń lekkoatletycznych pod egidą światowej centrali.

Kolejne edycje mistrzostw – imprezy, która ma odbywać się rokrocznie – zaplanowano w 2025 (San Diego) oraz 2026 (Kopenhaga) roku.

Pełny skład polskiej reprezentacji 

Źródło: PZLA

fot. w nagłówku Tomasz Kasjaniuk