Mniej niż miesiąc do 22. Poznań Maratonu. Na liście startowej coraz więcej biegaczy

Na miesiąc przed 22. Poznań Maratonem do udziału w tych zawodach szykuje się już ponad 4 tysiące zawodniczek i zawodników. Uczestnicy maratonu i wszyscy fani biegu mogą już zamawiać odzież ze specjalnej kolekcji przygotowanej przez AdRunaLine na tegoroczną edycję imprezy. 

Liczba osób na liście startowej 22. Poznań Maratonu przekroczyła 4 tysiące i stale rośnie.

– To zdecydowanie więcej niż podczas zeszłorocznego biegu. Mamy nadzieję, że taki wzrostowy trend będzie się w Poznaniu utrzymywał. Do biegania w maratonie zachęcamy na różne sposoby, a jednym z nich jest Poznań Five. Liczymy, że wśród osób, które w tym roku pobiegną na 5 km, będą też takie, które w przyszłości zdecydują się na „królewski dystans” – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznań Maratonu.

Mistrzyni na piątkę

Poznań Five wystartuje w niedzielę, 22 października o godzinie 9:15, czyli w ten sam dzień co 22. Poznań Maraton. Zawodnicy wyruszą z ul. Grunwaldzkiej, a 5-kilometrowy dystans zakończą wbiegając na metę maratonu zlokalizowaną tradycyjnie na placu Marka.  Limit czasu na pokonanie trasy to 45 minut. W takim czasie każdy jest stanie pokonać 5 km, nawet spokojnym marszem.

fot. Bartosz Jankowski

Udział w biegu Poznań Five zapowiedziała już Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, drużynowa mistrzyni Europy z Berlina i wicemistrzyni świata z Dohy na dystansie 400 m.

– Po sezonie bieg w „piątce” będzie znakomitą formą rekreacji, chociaż nie zamierzam na razie wydłużać profesjonalnych startów do 5 kilometrów – żartuje znakomita polska lekkoatletka.

W 22. Poznań Maratonie oraz Poznań Five można pobiec w odzieży przygotowanej specjalnie na maraton przez partnera imprezy AdRunaLine. Na chętnych czekają nie tylko koszulki startowe, ale również cała gama produktów od spodenek i legginsów poprzez bluzy aż po wiatrówki. Kolekcję zdobi motyw przewodni tegorocznego biegu – wzór układający się w liczbę 22.

Liczba produktów jest limitowana. Zakup jest możliwy zarówno on-line w formie pre-orderu na stronie https://www.adrunaline.pl/ jak i stacjonarnie w Oficjalnym Sklepie 22. Poznań Maratonu na terenie MTP w trakcie trwania imprezy.

Zapisy trwają

Cały czas można dołączyć wypełniając zgłoszenie na stronie internetowej marathon.poznan.pl. Do 19 października pakiet startowy w wersji podstawowej kosztuje 220 złotych.

O połowę mniej za pakiet zapłacą zawodnicy i zawodniczki, którzy ukończyli 60 lat, a 25% zniżkę wpisowego można uzyskać okazując Ogólnopolskiej Kartę Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania oraz kartę z programu OK Poznań. Bezpłatnie w biegu wezmą udział m.in. zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie dotychczasowe edycje Poznań Maratonu.

Źródło: POSiR

fot. w nagłówku Piotr Rychter