Poznań Five! Nowy bieg na 5km z maratońską metą

Dzisiaj ruszyły zapisy na Poznań Five, zupełnie nowy bieg uliczny towarzyszący 22. Poznań Maratonowi. Odbędzie się 22 października na 5 kilometrowej trasie, a jego uczestnicy finiszować będą na mecie maratonu. Organizatorzy przygotowali 2 tysiące pakietów startowych. Udział w imprezie, to dobra okazja, aby poczuć atmosferę jednego z największych polskich biegów na królewskim dystansie.

Piątka dla każdego!

Poznań Five wystartuje w niedzielę, 22 października o godzinie 9:15, czyli w ten sam dzień co 22. Poznań Maraton. Zawodnicy wyruszą z ul. Grunwaldzkiej, a 5-kilometrowy dystans zakończą wbiegając na metę maratonu zlokalizowaną tradycyjnie na placu Marka.  Limit czasu na pokonanie trasy to 45 minut. W takim czasie każdy jest stanie pokonać 5 km, nawet spokojnym marszem.

– Poznań Five to wspaniała okazja do sprawdzenia swoich sił – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 22. Poznań Maratonu. – Początkujący biegacze będą mogli pokonać krótszy dystans i zakochać się w maratońskiej atmosferze. Po finiszu zachęcamy do gorącego dopingu dla maratończyków – dodaje.

Zapisy ruszyły

Na bieg Poznań Five obowiązuje limit miejsc i wynosi on 2 tysiące uczestników. Opłata startowa to 65 zł.

Bieg na 5 km nie jest jedyną atrakcją towarzyszącą poznańskiemu maratonowi. Organizatorzy cały czas gorąco zachęcają do zapisywania swoich pociech na Pho3nix Kids Maraton, który odbędzie się w przeddzień „dorosłego” maratonu. Zapisy na oba biegi prowadzone są na stronie internetowej marathon.poznan.pl

Od piątku, 20 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać będzie się Poznań Run Expo, czyli targi, podczas których wszyscy zainteresowani będą mogli uczestniczyć w przygotowanej specjalnie strefie aktywności, posłuchać prelekcji oraz nabyć maratońskie koszulki i odświeżyć swoją biegową garderobę.

Źródło: POSiR

fot. w nagłówku Andrzej Olszanowski