SuperComp Trail. Pierwsze trailowe startówki New Balance z karbonową płytką

New Balance zaprezentował zupełnie nowy model startowy do biegania w terenie –FuelCell SuperComp Trail. To pierwsze buty trailowe marki z wbudowaną płytką karbonową, która ma dodawać szybkości i dynamiki na szlaku. Zostały wyposażone w podeszwę wykorzystującą technologie Vibram – Lightbase oraz Megagrip, które zapewniają przyczepność w zróżnicowanym terenie oraz lekkość i trwałość. 

Model FuelCell SC Trail dołącza do najwyższej serii butów biegowych oferowanych przez New Balance o nazwie SuperComp. Do tej pory w ramach tej linii dostępne były jedynie wysoko oceniane buty treningowe i startowe przeznaczone na twarde nawierzchnie (Elite, Trainer, Pacer).

SC Trail to pierwszy model terenowy marki z wbudowaną płytką karbonową i oznaczeniem SC, które oznacza, że buty zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić szybkość na szlaku, również w trakcie zawodów. Odpowiada za to technologia Energy Arc, czyli połączenie wyprofilowanej płytki z włókna węglowego oraz strategicznie rozmieszczonych i ukształtowanych szczelin w podeszwie środkowej.

Co robi karbonowa płytka w podeszwie?

Całość ma na celu podnieść poziom magazynowanej energii, a następnie zapewnić jej zwrot w trakcie wybicia. Karbonowa płytka została umieszczona między dwoma warstwami pianki FuelCell o zróżnicowanej gęstości. Górna ma niższą gęstość i wagę, aby zapewnić optymalny transfer energii z płytki węglowej. Dolna jest za to bardziej gęsta, a jej główny cel obok zwrotu energii to zapewnienie kontroli, stabilności i ochrony stopom podczas szybkich ruchów w często zmieniających się warunkach terenowych na szlaku.

Uniwersalna podeszwa Vibram wykorzystuje dwie technologie: Megagrip, która odpowiada za zapewnienie przyczepności zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach, oraz Lightbase, dzięki której została obniżona waga i grubość podeszwy przy zachowaniu wysokiego poziomu trakcji i trwałości. Klocki bieżnika o grubości 4 mm zostały strategicznie ułożone w różnych kierunkach, co zapewnia zarówno kontrolę i możliwość wyhamowania na zbiegach, jak i lepszą przyczepność na podbiegach oraz przyspieszenie na płaskich fragmentach.

Jaka cholewka?

Lekka, prosta w wyglądzie cholewka została zbudowana z dwóch warstw materiału o gęstym splocie, aby zapewnić ochronę przed kurzem i piachem. Jednocześnie strategicznie rozmieszczone otwory zapewniają odpowiednią wentylację w cieplejsze dni. Pomimo braku widocznych wzmocnień cholewka bardzo dobrze opina i trzyma stopy na całej długości buta.

Język wyposażony w otwory wentylacyjne jest bardzo cienki, ale wciąż bardzo dobrze chroni przed uciskiem sznurowadeł. Cholewka zapewnia niezwykłe połączenie pewnego dopasowania do stopy w zróżnicowanym, również technicznym terenie, z komfortem na dłuższych dystansach.

Model New Balance FuellCell SuperComp Trail dostępny jest na stronie internetowej nbsklep.pl. Kosztuje 1099,99 złotych.

Źródło: New Balance, red

materiał reklamowy