33. Bieg Niepodległości za miesiąc. Na liście startowej już ponad 8 tysięcy zawodników

Trwają zapisy na 33. Bieg Niepodległości w Warszawie. Jak informują organizatorzy, na liście startowej jest już ponad 8 tysięcy zawodników. Impreza odbędzie się 11 listopada na tradycyjnej trasie w centrum stolicy i będzie doskonałą okazją, aby na sportowo świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości. 

Bieg Niepodległości to pozycja obowiązkowa w kalendarzach wszystkich warszawskich pasjonatów biegania. Wydarzenie co roku cieszy się dużą frekwencją – w ubiegłej odsłonie dystans 10 kilometrów pokonało 9 tysięcy biegaczy. W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 13 tysięcy zawodników!

Kultowy bieg

Cała impreza jest pełna symboli. Start biegu tradycyjnie nastąpi o godzinie 11:11, wcześniej wszyscy wspólnie odśpiewają hymn Polski oraz utworzą ogromną biało-czerwoną flagę dzięki ubranym czerwonym i białym koszulkom. Wyjątkowa jest także atmosfera i oprawa biegu, związana z celebrowaniem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Trasa Biegu Niepodległości jest idealna dla tych, którzy chcą ustanowić swój rekord życiowy – jest szybka, a powierzchnia płaska. Listopadowe wydarzenie to znakomita okazja do sprawdzenia swojej formy na zakończenie sezonu i jednocześnie uczczenia ważnej dla Polski rocznicy.

Linia startu i mety wszystkich konkurencji, tradycyjnie już, będzie znajdować się na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Biegacze będą przemieszczać się Aleją Jana Pawła II w kierunku południowym do Alei Niepodległości. Nawrotka nastąpi na wysokości ul. Rakowieckiej. Trasa wiedzie przez wyłączone z ruchu samochodowego arterie i daje uczestnikom możliwość podziwiania stolicy z innej niż, na co dzień perspektywy. Wyjątkowe przeżycie na wyjątkową – patriotyczną rocznicę.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Oprócz tradycyjnego biegu na 10 km przewidziany jest także nordic walking na dystansie 6,5 km. Organizatorzy 33. Biegu Niepodległości w Warszawie zapraszają na to wydarzenie również młodsze pokolenie. Na szczególnym dystansie 1918 metrów rozegrana zostanie Mila Niepodległości, a będą mogły wziąć w niej udział dzieci w wieku od 10 do 14 lat.

Już niebawem zostaną uruchomione zapisy na wirtualną edycję biegu – zatem świętować będą mogli również ci, którym nie uda się być tego dnia w Warszawie.

Zapisy trwają

Rejestracja na wszystkie wydarzenia odbywa się przez stronę: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/. Pakiet startowy kosztuje 90 złotych.

Bieg Niepodległości jest ostatnią, a zarazem największą imprezą należącą do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Towarzyszą mu Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. Cykl organzują wspólnie Fundacja „Maraton Warszawski” oraz Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”.

red

fot. w nagłówku Sportografia.pl