7. edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika za nami!

7. edycja Przeszkodowego Bieg Hutnika przeszła do historii. Frekwencja dopisała, organizatorzy zadbali o nowe przeszkody, a na trasie sportowa walka trwała w najlepsze.

W niedzielne przedpołudnie teren Huty ArcelorMittal Warszawa stał się areną zmagań zawodników OCR oraz miłośników mocnych, industrialnych wrażeń. Kolejna już, 7. edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika przyciągnęła śmiałków z całego kraju. Na niebie pojawiło się słońce, choć porywisty wiatr nie ułatwiał biegu i pokonywania przeszkód.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00. Pierwsza na trasę ruszyła Elita, a po niej w odstępach 15-minutowych startowały kolejne grupy uczestników. Start każdej grupy poprzedzała rozgrzewka prowadzona przez energetycznych instruktorów ze Studia Treningu Dwa Ognie.

14 kilometrów wrażeń

W tym roku cały dystans liczył niemal 14 kilometrów i był naładowany szeregiem wyzwań oraz przeszkód. Na zawodników czekał między innymi długi odcinek uzbrojony drutem kolczastym, pod którym trzeba było się przeczołgać. Nie zabrakło też górek i dołów oraz kilkumetrowej ściany, do pokonania której trzeba było użyć liny. Jak co roku, zawodnicy musieli dźwigać elementy hutniczej infrastruktury, m.in. ciężkie okrągłe tarcze.

Bieganie również nie należało do przyjemnych – pokonywanie kolejnych metrów po hałdach piasku i żwiru mocno nadwyrężało siły biegaczy. Na trasie do sforsowania było również kilka wagonów kolejowych oraz seria kontenerów z lodowatą wodą. Po wybiegnięciu z walcowni zawodnicy mierzyli się z multiringami.

W rywalizacji ELITE najszybciej trasę pokonał Dawid Włodarczyk z Kutno Biega w czasie 1:13:56. Za nim na metę ze sporą stratą wpadli: Patryk Damps z Dziki Team (1:16:06) oraz Mariusz Bugaj z OSPRO OCR (1:17:18). Wśród kobiet zwyciężczynią ELITE została Celina Biela z klubu Bielaki (1:47:20). Kolejne miejsca na podium zajęły: Katarzyna Damps z Dziki Team (1:48:51) oraz Maryjka Szurowska z Obstacle Center Team (1:52:28). Łącznie w zawodach sklasyfikowano 265 zawodników.

Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem: https://zapisyonline.pl/wyniki/675,vii-przeszkodowy-bieg-hutnika-przeszkodowy-bieg-hutnika

Najmłodsi też pokazali charakter

Rywalizacje toczyli również najmłodsi. Na specjalnie wydzielonym torze przeszkód ścigali się na dystansach od 600 do 1600 metrów w zależności od kategorii wiekowej. Nikt nie odpuszczał, choć najważniejsza była zabawa i frajda z pokonywanych przeszkód.

Po przekroczeniu linii mety każdy uczestnik otrzymywał medal oraz drożdżówkę, dzięki czemu mógł uzupełnić utraconą podczas biegu energię. Wśród najmłodszych uczestników biegu rozlosowano upominki od sponsorów.

Partnerem wydarzenia było Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Źródło: Projekt Komunikacja