Bieg Niepodległości w Warszawie bez tłumów? To możliwe na Białołęce

W sobotę, 11 listopada w Warszawie odbędzie się nie tylko kilkunastotysięczny 33. Bieg Niepodległości w centrum stolicy. Biegaczy na start zapraszają również organizatorzy imprezy na warszawskiej Białołęce. W programie zmagania na przełajowych trasach od 150 m do 5 km oraz zawody dla dzieci i młodzieży.

Białołęcki Bieg Niepodległości odbywa się od 26 lat. Wydarzenie to, początkowo skierowane wyłącznie do dzieci i młodzieży szkolnej, cieszy się coraz większą popularnością i dziś przyciąga zarówno młodych biegaczy jak i dorosłych uczestników. W programie jest również przewidziana grupa Nordic Walking oraz kategoria  dedykowana dzieciom z niepełnosprawnością ruchową.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00, a start i meta będzie znajdować się na terenie rekreacyjnym klubu „Dziki Zakątek” przy ul. Chlubnej 1A w Warszawie. Dystans, na którym wystartują uczestnicy XXVI Biegu Niepodległości,  zależny jest od kategorii i wynosi od 150 m do 5 km. Limit czasu także będzie uzależniony od kategorii.

W wyznaczonych odstępach czasu rywalizować będzie ponad 1000 uczestników, a trasa biegu wyznaczona jest leśnymi ścieżkami, trzeba więc liczyć się z wystającymi kamieniami i korzeniami oraz – w zależności od aury – błotem lub piachem. W zamian czeka na biegaczy piękny jesienny las z dala od zgiełku miasta.

Jak się zgłosić?

Udział w biegu wymaga wcześniejszej rejestracji internetowej, a zapisy będą trwały do 8 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc (1100 osób).  Po tym terminie rejestracja będzie możliwa w biurze zawodów 10 listopada w Galerii Północnej i 11 listopada w Klubie Dziki Zakątek.

Opłata startowa dla uczestników kategorii OPEN wynosi 30 zł, a całość wpłat przeznaczona zostanie na  wsparcie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Warszawa – Białołęka. Start w pozostałych kategoriach jest bezpłatny. Każdy z rejestrujących się ma również możliwość zakupu dodatkowej cegiełki na rzecz Fundacji Synapsis lub Stowarzyszenia Monopol Warszawski, działającego na rzecz warszawskich powstańców.

Białołęcki Bieg Niepodległości zaliczany jest do triady, którą tworzą jeszcze wrześniowy Bieg przez Most i grudniowy Bieg Wolności na Białołęce. Każde z tych wydarzeń ma inny charakter, inny dystans, format i trasę, a łączy je radość biegania.

Uczestnictwo we wszystkich trzech biegach daje szansę na stanięcie na podium Białołęckiej Triady Biegowej, a mieszkańcy dzielnicy rywalizują w specjalnej klasyfikacji.

Źródło: Fundacja Run Vegan