Dla kogo Złote Kolce? Dowiemy się w sobotę

Już tylko kilka dni dzieli nas od Gali Orlen Złote Kolce Śląskie 2023, podczas której poznamy laureatów najbardziej prestiżowych nagród w polskiej lekkoatletyce, czyli przyznawanych od ponad półwiecza Złotych Kolców. – 7 października podczas gali w wyjątkowy sposób podsumujemy mijający sezon lekkoatletyczny – mówi koordynujący przygotowania do wydarzenia wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara.

Przyznawane od 1970 roku Złote Kolce – nagroda, której pomysłodawcą był nieżyjący już redaktor Andrzej Gowarzewski z cenionego śląskiego dziennika „Sport” – ponownie zostaną wręczone podczas uroczystej gali organizowanej na Stadionie Śląskim. To właśnie ten obiekt jest od kilku lat najważniejsza polską areną lekkoatletyczną. W minionym sezonie ponownie gościł wielkie wydarzenia z drużynowymi mistrzostwami Europy i memoriałami Janusza Kusocińskiego oraz zaliczanym do Diamentowej Ligi memoriałem Kamili Skolimowskiej na czele.

Województwo śląskie stało się w ostatnich latach domem dla polskich lekkoatletów. Organizujemy wielkie wydarzenia sportowe, a teraz przyszedł czas na podsumowania ostatnich miesięcy. Ponownie zatem możemy zaprosić lekkoatletyczną rodzinę na Stadion Śląski i uhonorować ich za wspaniałą postawę na stadionach i w halach podczas sezonu 2023. Gala Złote Kolce Śląskie 2023 będzie z pewnością niezapomnianym świętem lekkoatletyki – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski, gospodarz tegorocznej gali, której partnerem głównym jest województwo śląskie.

W sumie podczas gali zaplanowanej na 7 października nagrody zostaną wręczone w czternastu kategoriach.

Nagrodzimy nie tylko najlepszych lekkoatletów w ramach rankingu Złotych Kolców. Podczas gali uhonorujemy też zawodnika, który otrzyma miano odkrycia roku. Będą podziękowania dla naszych partnerów oraz sponsorów i gratulacje dla rekordzistów Polski. Specjalną nagrodę szykujemy dla paralekkoatlety roku i najlepszej imprezy lekkoatletycznej. Można zatem powiedzieć, że przez niespełna dwie godziny odbędziemy swoistą podróż przez wspomnienia sezonu 2023 – konkluduje koordynator Gali Orlen Złote Kolce Śląskie 2023 Sebastian Chmara, na co dzień wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Gala Orlen Złote Kolce Śląskie 2023 odbędzie się 7 października. Bezpośrednią relację z wydarzenia na Stadionie Śląskim będzie można zobaczyć w TVP Sport. Początek transmisji o 17:30.

Źródło: PZLA

fot. w nagłówku Tomasz Kasjaniuk