Boom na 33. Bieg Niepodległości. Na listach już ponad 12 tysięcy zawodników

Jak informują organizatorzy 33. Biegu Niepodległości, na imprezę w stolicy zarejestrowało się już ponad 12 tysięcy osób. To wyjątkowa okazja do obchodzenia święta narodowego na sportowo. 11 listopada  punktualnie o godzinie 11:11 biało-czerwona fala biegaczy zaleje ulice Warszawy. Wciąż można być jej częścią, internetowe zapisy trwają do 7 listopada. 

11 listopada coraz bliżej

Start i meta 33. Biegu Niepodległości tradycyjnie będą znajdować się na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Każdy, kto ukończy dystans 10 km, konkurencję nordic walking na 6,5 km lub Milę Niepodległości – bieg dla młodych sportowców, otrzyma pamiątkowy medal nawiązujący do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

– Na liście startowej tegorocznej imprezy jest już ponad 12 tysięcy biegaczy, zapisy dalej trwają. To kultowy bieg. Co roku przyciąga i początkujących, i najbardziej zapalonych entuzjastów sportowej rywalizacji. Tegoroczna frekwencja pokazuje biegowy zapał Polaków mówi Magda Skrocka, Dyrektor 33. Biegu Niepodległości.

Udział w wydarzeniu to okazja do walki o rekord życiowy lub sprawdzenia swojej formy, ale przede wszystkim do świętowania niepodległości w sportowej, podniosłej atmosferze. Przed startem, a ten o symbolicznej 11:11 wspólnie odśpiewamy hymn Polski oraz, zgodnie z wieloletnią tradycją, biegacze utworzą biało-czerwoną flagę. Organizatorzy zachęcają do założenia na bieg koszulki w jednym z kolorów flagi narodowej – swojej ulubionej lub tej, która dostępna jest do zamówienia przy zapisach.

– Biegaczy w białych koszulkach prosimy o ustawienie po prawej stronie od strony torowiska w alei Jana Pawła, a biegaczy w czerwonych koszulkach po lewej stronie – czytamy w komunikacie prasowym.

Wirtualnie i stacjonarnie

Zapisy na 33. Bieg Niepodległości trwają na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com/pl. Pakiet startowy do 7 listopada kosztuje 90 zł, potem podrożeje o 9 złotych. Dla tych, którzy nie mogą tego dnia być w stolicy świetnym rozwiązaniem może okazać się wirtualna edycja Biegu Niepodległości. To sposób, aby narodowe święto obchodzić na sportowo w dowolnym miejscu na świecie. Dystans 10 km będzie można pokonać w dniach 11-17 listopada o jakiejkolwiek porze na wybranej przez siebie trasie.

– Zachęcamy, aby wyruszyć tradycyjnie 11 listopada, o godzinie 11:11 – dokładnie wtedy, kiedy w Warszawie wystartuje  bieg stacjonarny. Bieg może być okazją do sprawdzenia swojej formy na zakończenie sezonu lub jesiennego marszobiegu z bliską osobą. Oczywiście uczestnicy biegu wirtualnego, również mogą otrzymać pamiątkowe medal za udział – podkreślają organizatorzy.

Kiedy i gdzie odebrać pakiet?

Numery startowe odebrać będzie można w Biurze Zawodów w dniach 8-10 listopada w godzinach 12:00-20:00 w Centrum Handlowym „Arkadia”, przy ul. Jana Pawła II 82. 11 listopada (sobota) biuro będzie funkcjonowało tylko w godzinach 8:00-10:00, a numery wydawane będą tylko uczestnikom spoza Warszawy.

Bieg Niepodległości jest ostatnią, a zarazem największą imprezą należącą do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Towarzyszą mu Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. Na wydarzenia zapraszają Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”