Można zamawiać oficjalne bluzy i koszulki Niepodległej Piątki na PGE Narodowym 2023

Organizatorzy Niepodległej Piątki na PGE Narodowym 2023, biegu na dystansie 5 km w randze Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn przyjmują zamówienia na oficjalne koszulki i bluzy okolicznościowe. Sprzedaż prowadzona będzie tylko do wtorku, 31 października. Zakupioną odzież będzie można odbierać 4 i 5 listopada w Biurze Zawodów.

Drużyna Niepodległej

Tegoroczna edycja Niepodległej Piątki zapowiada się wyjątkowo. Na początku października jej organizatorzy zrobili biegaczom niespodziankę znosząc opłaty startowe. Komplet ponad 1,5 tysiąca miejsc szybko znalazła swoich właścicieli. Nic dziwnego, mimo krótkiej historii listopadowe zawody na PGE Narodowym już zdążyły wypracować swoją markę, zarówno za sprawą topowej lokalizacji, jak i poziomu organizacji.

Pieniądze zaoszczędzone na pakiecie startowym można wydać m.in. na oficjalną odzież Niepodległej Piątki. Dostępne są okolicznościowe koszulki w kolorze białym w cenie 49 złotych i bluza w kolorze czarnym za 149 złotych.

– Razem tworzymy wyjątkową społeczność. Prawdziwą drużynę zebraną wokół sportu. Osób wdzięcznych za wolność i niepodległość – podkreślają przedstawiciele Fundacji Action Life zachęcając do zakupu odzieży.

Odzież można zamawiać na stronie dostartu.pl klikając „zapisz się” w formularzu zgłoszeniowym. Organizatorzy przypominają, że limit miejsc na bieg został wyczerpany, a na tej stronie można jedynie kupić koszulkę oraz bluzę, które są poza pakietem startowym.

Odbiór zakupionej odzieży będzie możliwy w Biurze Zawodów przy bramie nr 2 PGE Narodowego 4 listopada od 12:00 do 20:00 oraz 5 listopada w godzinach 8:00-12:00.

Liczą się wszyscy

Data wydarzenia, czyli 5 listopada jest nieprzypadkowa, to ostatnia niedziela przed 11 listopada. Zawody stanowią formę świętowania 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy podkreślają, że wspólny udział w Niepodległej Piątce jest wyrazem wdzięczności kolejnych pokoleń za wolność naszego kraju.

W tym roku bieg wystartuje pod hasłem ,,Liczymy się wszyscy”. Amatorzy i zawodowcy jak zwykle będą mieli do pokonania 5 okrążeń wokół PGE Narodowego. Start biegu nastąpi w dziesięciu turach (7 dla dorosłych i 3 dla dzieci i młodzieży) począwszy od godziny 9:00. Jako pierwsi zmagania rozpoczną nieco wolniejsi biegacze i z każdą kolejną serią z dystansem 5 km mierzyć będą się coraz lepiej wytrenowani zawodnicy. Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo organizatorzy wprowadzili ograniczenie liczby uczestników.

W pierwszych czterech wystartuje po około 250 osób, w piątej limit wyniesie 200 osób, a dwie ostatnie serie zgromadzą po 150 osób każda. Zestaw uzupełnią trzy tury biegów dla dzieci i młodzieży na dystansach 200 m, 400 m i 1 km.

Kto będzie najszybszy w Polsce na 5 km?

Szczególnie wiele emocji dostarczyć powinny finałowe serie zaplanowane na godzinę 15:00 i 15:30. Wystąpią w nich elitarni biegacze i biegaczki walczący o tytuły mistrzów Polski w biegu na 5 km oraz amatorzy legitymujący się rekordami życiowymi na poziomie co najmniej 20 minut (kobiety) i 17 minut (mężczyźni).

Przed rokiem, złote medale mistrzostw kraju podczas zawodów na PGE Narodowym wywalczyli Sabina Jarząbek (16:19) i Mateusz Kaczor (14:14).

O mistrzowskie krążki powalczą również drużyny. W klasyfikacji Otwartych Mistrzostw Polski Drużyn w biegu na 5 km uwzględnieni zostaną zawodnicy i zawodniczki, którzy podczas rejestracji na wydarzenie jako klub wpisali identycznie brzmiące nazwy.

W trakcie biegu prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa, osobno dla kobiet, mężczyzn i zespołów MIX. Wygrywa drużyna, która osiągnie najniższy łączny czas.

red