Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki z kolejnymi laurami

Trzy tygodnie temu Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki tryumfowali w konkursie „Złote Kolce” na najlepszych polskich lekkoatletów w 2023 roku, a wczoraj ta sama para zwyciężyła w czternastej edycji Lauru Królowej Sportu. Uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody, odbyła się w sobotni wieczór w Bydgoszczy. 

Zwycięstwo Kaczmarek i Nowickiego nie może dziwić, bo oboje byli bohaterami polskiej reprezentacji w trakcie sierpniowych mistrzostw świata w Budapeszcie, zdobywając tytuły wicemistrzów świata – Kaczmarek w biegu na 400 metrów kobiet, a Nowicki, który zwyciężył także w ubiegłorocznej edycji Lauru Królowej Sportu, w konkursie rzutu młotem mężczyzn.

– Natalia dostarczyła nam tyle radości i tyle wzruszeń, że jednocześnie płakałam i się cieszyłam. Start w Budapeszcie widziałam na żywo, ale właściwie nic z niego nie pamiętam. Jestem dumna, że moja córka została wicemistrzynią świata. Mam nadzieję, że powtórzy ten sukces w Paryżu – mówiła mama Natalii Kaczmarek, Joanna, która w jej imieniu odebrała nagrodę.

Warto zauważyć, że w ślad za sukcesami sportowymi i wyróżnieniami rośnie popularność oraz marketingowa wartość 25-letniej Kaczmarek, która przyciąga coraz więcej sponsorów. Od lat jest ambasadorką marki New Balance, podjęła także współpracę z Omega Watches, a w ostatnich dniach dołączyła do teamu Mercedes-Benz MB Motors. Sprinterka wystąpiła także jako ekspert w najnowszym odcinku telewizyjnego show „Top Model”.

Dla kogo laury na Kujawach i Pomorzu?

Podczas sobotniej gali Lauru Królowej Sportu wyróżnieniami tradycyjnie nagrodzono także najlepsze zawodniczki i zawodników na Kujawach i Pomorzu, a nagrody trafiły do wieloboistki Adrianny Sułek-Schubert, ubiegłorocznej triumfatorki Lauru Królowej Sportu, oraz skoczka wzwyż Norberta Kobielskiego.

Sułek znakomicie spisała się podczas halowych mistrzostw świata w Stambule, gdzie wywalczyła srebrny medal w pięcioboju i ustanowiła nowy rekord Polski, a jej wynik był lepszy od ówczesnego rekordu świata. Z kolei Kobielski w 2023 roku cieszył się z brązowego medalu igrzysk europejskich, srebrnego medalu drużynowych mistrzostw Europy, a także nowego rekordu życiowego. W mistrzostwach świata w Budapeszcie najlepszy polski skoczek wzwyż zajął dziesiątą lokatę.

Źródło: KPZLA, red

fot. w nagłówku Paweł Skraba