Polar z trzecią wersją modelu Vantage. Różnicę robią technologie biosensoryczne

Polar przedstawił dzisiaj najbardziej zaawansowany zegarek GPS w swojej ofercie – model Vantage v3. Smartwach został wyposażony w rozwiązanie Elixir, czyl zestaw technolologii biosensorycznych monitorujących aktywność układu sercowo-naczyniowego, autonomicznego układu nerwowego i temperaturę ciała.

Zegarek Polar Vantage v3 wykorzystuje platformę Elixir, która przekształca wszystkie uzyskane dane w łatwe do analizy informacje. Umożliwia użytkownikowi wgląd w aktualną kondycję organizmu za pomocą pomiaru EKG z nadgarstka, natlenienia krwi oraz temperatury skóry. Smartwach oferuje optyczny sensor czwartej generacji zapewniając tym samym najbardziej zaawansowany i precyzyjny pomiar tętna z nadgarstka.

– Progres sportowy jest definiowany przez cele – wyznaczasz je, pracujesz nad ich osiągnięciem, przekraczasz je, a następnie wyznaczasz kolejne. Wymaga to wielu informacji na temat własnego organizmu, które można uzyskać wyłącznie poprzez dokładne pomiary i analizę danych treningowych. Wiedza ta, w połączeniu ze spersonalizowanymi wskazówkami, jest ostatecznym kluczem do osiągania postępów – wyjaśnia Sander Werring, dyrektor generalny Polar. –  Vantage V3 to, jak dotąd, najbardziej zaawansowany zegarek firmy Polar, napędzany naszą najnowszą technologią biosensoryczną, Polar Elixir – podkreśla.

Większa dokładność czujników, najwięcej biomarkerów

Technologie biosensoryczne Polar Elixir są efektem wieloletniego zaangażowania firmy Polar w naukę, badania i innowacje w zakresie sportu. Dzięki tej nowoczesnej, multisensorycznej technologii, Polar Vantage V3 dostarcza więcej informacji dotyczących kondycji organizmu niż jakikolwiek inny zegarek fińskiej marki, zapewniając szeroki zakres danych treningowych i fizjologicznych, rejestrowanych z najwyższą precyzją. To z kolei usprawnia możliwości algorytmów Polar Smart Coaching, pozwalając użytkownikom uzyskać jeszcze więcej informacji z najbardziej wszechstronnego na rynku zestawu funkcji treningowych i regeneracyjnych.

Polar Elixir to rozwiązanie nowej generacji, które będzie podstawą wszystkich przyszłych produktów Polar. Już pierwsza wersja przynosi znaczące udoskonalenia, takie jak najbardziej precyzyjny dotychczas optyczny pomiar tętna w zegarkach Polar. Wraz z udoskonaleniem algorytmów, nowa budowa czujnika maksymalizuje efektywność wykorzystania światła, znacznie zmniejsza zakłócenia spowodowane ruchem ręki i redukuje zużycie energii, zapewniając o 25% większą dokładność w wielu popularnych dyscyplinach sportowych, przede wszystkim w bieganiu i kolarstwie.

Poza znacząco ulepszonym sensorem OHR (Optical Heart Rate), Polar Elixir wprowadza również technologię pulsoksymetryczną do pomiaru natlenienia krwi, co jest kluczowym wskaźnikiem podczas treningów na dużych wysokościach n.p.m.

W badaniu przeprowadzonym we współpracy z grupą testującą produkty sportowe w Canadian Sport Institute w Calgary Alberta, czujnik Polar SpO2, oparty na technologii Polar Elixir, został zweryfikowany przy użyciu protokołów Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO), zwykle stosowanych podczas testów urządzeń medycznych. Wyniki wykazały, że czujnik Polar SpO2 zapewnia rezultaty, których średni odsetek błędu nie przekracza 3,5% w porównaniu z tętniczymi pomiarami natlenienia krwi. Poziom dokładności jest zatem zbliżony do dostępnych na rynku pulsoksymetrów zakładanych na opuszek palca.

Dzięki Polar Elixir i wbudowanemu nadgarstkowemu czujnikowi EKG, Polar Vantage V3 umożliwia użytkownikom wykonanie elektrokardiogramu w 30 sekund, odczytując impulsy elektryczne serca. Zapewnia to precyzyjny wgląd w ogólne samopoczucie i umożliwia wykorzystanie profesjonalnych funkcji pomiaru stanu regeneracji, takich jak test ortostatyczny. Pozwala to wykorzystać potencjał systemu Polar Recovery Pro, za pomocą którego użytkownicy mogą każdego dnia oceniać swoją gotowość na kolejny trening i optymalizować regenerację.

Ponadto, dzięki Polar Elixir nowy zegarek automatycznie mierzy temperaturę skóry podczas snu, oferując cenne informacje na temat ogólnego stanu zdrowia. Kobiety, kontrolując wskazania temperatury skóry z Polar Elixir, mogą określić także fazę cyklu menstruacyjnego.

– Polar Elixir jest efektem wieloletnich prac badawczo-naukowych, popartych doświadczeniem tak, aby zaoferować kompleksowe narzędzie do indywidualnej analizy treningu i regeneracji, jakiego próżno szukać na rynku – kontynuuje Werring. – Poziom kompleksowości i dokładności, jaki oferuje Polar Elixir, podkreśla to, w jaki sposób zaangażowanie firmy Polar w innowacje wpływa nie tylko na jej produkty, ale także na całą branżę zegarków sportowych – zauważa.

Największy ekran, najszybszy procesor

Polar Vantage V3 ma całkowicie nowy wygląd, który ze względu na uniweralność nadaje się zarówno do uprawiania sportu, jak i codziennego użytku. Posiad czytelny, 1,39-calowy ekran dotykowy AMOLED, z cieńszą ramką, zapewniający użytkownikom swobodniejszy odczyt danych. To największy dotychczas ekran w zegarkach Polar, a przy gęstości pikseli 462 ppi, wyświetlane dane wyraźne i pełne kolorów.

Pomimo tego, że Polar Vantage V3 ma duży i jasny wyświetlacz może działać przez wiele dni na jednym naładowaniu. Bateria zapewnia do 140 godzin treningu w trybie oszczędzania energii i do ośmiu dni w trybie zegarka.

Aluminiowa obudowa sprawia, że zegarek jest lekki. Producent zastosował ergonomiczne przyciski, które łatwo obsługiwać również w rękawiczkach i niezależnie od rodzaju ćwiczeń mieć dostęp do najważniejszych funkcji. Nowy Polar Vantage V3 jest w pełni kompatybilny ze standardowymi paskami zegarków o szerokości 22 mm, co oznacza, że nie trzeba stosować dodatkowych adapterów.

Polar Vantage V3 jest wyposażony w procesor szybszy o 129% w porównaniu do Polar Vantage V2 i wewnętrznej pamięci o pojemności 32 GB. Dodatkowo, dwuzakresowy GPS precyzyjnie mierzy dystans, redukując wpływ zakłóceń spowodowanych przez wysokie budynki, gęste zalesienie czy złą pogodę.

Z myślą o podróżnikach Polar Vantage V3 wyposażony został w mapy offline. Funkcje takie jak nawigowanie z powrotem czy nawigowanie zakręt po zakręcie, wspierane przez komoot i Hill Splitter, umożliwiają użytkownikom przekształcenie każdego miejsca w teren treningowy. Wyświetlacz AMOLED o zwiększonej ostrości ekranu sprawia, że korzystanie z map offline jest  komfortowe, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dla każdego, kto chce żyć jak sportowiec

Dysponując ponad 150 profilami sportowymi, Polar Vantage V3 jest narzędziem dla sportowców i entuzjastów aktywnego stylu życia. Został wyposażony w narzędzia do monitorowania aktywności, treningu, regeneracji i snu.

Funkcje biegowego i kolarskiego testu wydolności ułatwiają użytkownikom oszacowanie ich VO2max, stref tętna oraz mocy, dzięki czemu mogą trenować z odpowiednią intensywnością, bez nadmiernego lub zbyt małego wysiłku.

Przed rozpoczęciem kolejnego treningu użytkownicy mogą ocenić swoją aktualną formę za pomocą pełnego zestawu zaawansowanych narzędzi do pomiaru stanu regeneracji. W ten sposób mogą zmienić swój plan treningowy w dowolnym momencie i płynnie dopasować go do stanu swojego organizmu, wspierając jego efektywność i zmniejszając w ten sposób ryzyko przetrenowania.

Polar Vantage V3 monitoruje regenerację użytkownika przez całą noc, korzystając z najbardziej zaawansowanego zestawu funkcji analizy snu, w tym SleepWise, Nightly Recharge i Sleep Plus Stages.

Użytkownicy mogą wygodnie przeglądać wszystkie dane i statystyki rejestrowane przez Polar Vantage V3 w bezpłatnej aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow. Za pomocą tej platformy użytkownicy mogą analizować różne aspekty swojej aktywności fizycznej, kondycji i zdrowia, wyznaczać cele i monitorować na bieżąco swoje postępy.

Ile kosztuje nowy zegarek Polar?

Użytkownicy na całym świecie mogą już dziś zamówić Polar Vantage V3 w przedsprzedaży na polar.com/pl/vantage/v3 oraz u wybranych sprzedawców detalicznych w cenie 2749 zł w trzech wariantach kolorystycznych: Night Black, Sky Blue i Sunrise Apricot. Zamówienia będą realizowane po 25 października 2023 roku.

W ofercie dostępny będzie również zestaw Polar Vantage V3 z nadajnikiem na klatkę piersiową Polar H10 w cenie 2999 zł.

Źródło: Polar