Bieg Niepodległości RunPoland 2023 będzie większy niż rok temu 

Na liście startowej tegorocznej edycji Biegu Niepodległości w Poznaniu jest ponad 6 tysięcy zawodników zapisanych w formule stacjonarnej i wirtualnej. To więcej niż rok temu, gdy do mety zawodów w stolicy Wielkopolski dobiegło niecałe 3,8 tysiąca osób. 

Duże zainteresowanie

W Poznaniu pakiety wyczerpały się trzykrotnie. Najpierw wykupiony został cały podstawowy limit 5000 pakietów, potem organizatorzy dwukrotnie dokładali nowe pule pakietów. Ale i te szybko się rozeszły wśród dużej rzeczy chętnych. Zainteresowanie udziałem było tak duże, że zapisy na wydarzenie stacjonarne musiały zostać zatrzymane.

Nie oznacza to jednak, że nie ma już szansy na zdobycia medalu-statuetki za ukończenie Biegu Niepodległości w Poznaniu. Do 12 listopada do godziny 23:59 możliwa jest rejestracja dla opcji niestacjonarnej pozwalająca na udział na własnej trasie w dowolnym miejscu na świecie.

– Tego dnia wszyscy zjednoczymy się w biało-czerwonych barwach. Co bardzo cieszy to wielu zagranicznych biegaczy i biegaczek również weźmie udział biegu w Poznaniu uczestnicząc w tym wyjątkowym święcie upamiętniającym rocznicę odzyskania niepodległości – zapowiadają organizatorzy.

Stacjonarny Bieg Niepodległości ruszy 11 listopada o godzinie 11:11 z ulicy Grunwaldzkiej u zbiegu z ulicą Śniadeckich. Uczestnicy pobiegną 5 kilometrów do ulicy Cmentarnej gdzie po nawrocie pokonają drugie 5 kilometrów do miejsca startu a zarazem mety, gdzie czekać będą m.in. pamiątkowe medale oraz rogale świętomarcińskie i woda.

Gdzie po pakiet?

Biuro Zawodów zlokalizowane zostało na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w hali numer 6, wejście  ul. Bukowska 12 bramą numer 5 (okolica hotelu Sheraton). Pakiety będą gotowe do odbioru od 10 listopada od godziny 15:00 do 20:00 (dla mieszkańców aglomeracji Poznania) oraz w dniu biegu, czyli 11 listopada od 7:00 do 10:00 (dla osób dojeżdżających spoza aglomeracji Poznania).

Źródło: Bieg Niepodległości RunPoland