Ruszyły zapisy na 18. Bieg WOŚP. Nowa trasa oraz miejsce startu i mety

14 listopada (wtorek), tradycyjnie w Światowy Dzień Cukrzycy, ruszyły zapisy na Bieg „Policz się z cukrzycą”. Osiemnasta edycja tego wydarzenia odbędzie się na ulicach Warszawy 28 stycznia 2024 roku. Tym razem z uwagi na zmianę lokalizacji całego miasteczka finałowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy biegacze wystartują z błoń PGE Narodowego i w tym miejscu będą finiszować. 

Bieg „Policz się z cukrzycą” od wielu lat towarzyszy finałowym wydarzeniom WOŚP. Akcja ma na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca.

Warszawski bieg wyruszy w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku między godziną 12:00 a 14:00. Dokładną godzinę startu poznamy bliżej wydarzenia. Organizatorzy przedstawią wtedy również więcej informacji na temat trasy, którą pokonywać będą biegacze. Na razie wiadomo, że bazą biegu WOŚP będą błonia PGE Narodowego, a po drodze uczestnicy pokonywać będą Most Świętokrzyski.

Jak zwykle podczas biegu nie będzie prowadzony pomiar czasu oraz nie będzie ustalana oficjalna klasyfikacja generalna i wiekowa. Za to na każdego biegacza na mecie będzie czekać pamiątkowy medal.

fot. Dominik Malik

Zapisy już trwają

Zapisy na bieg stacjonarny i wirtualny prowadzone są na stronie slotmarket.pl. W warszawskiej imprezie weźmie udział maksymalnie 5 tysięcy biegaczy, a opłata startowa wynosi 75 złotych. Ponieważ „Policz się z Cukrzycą” to bieg w pełni charytatywny, za wszystkie zebrane środki z pakietów startowych WOŚP kupuje pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. Do dzisiaj takich urządzeń zakupiono prawie 350.

Idea warszawskiego biegu na przestrzeni lat spopularyzowała się na tyle, że finałowe biegi odbywają się obecnie także w wielu miejscach w Polsce i poza granicami. Podczas 31. Finału WOŚP odbył się bieg ulicami Warszawy oraz bieg wirtualny. W obu wydarzeniach uczestniczyło ponad 11 tysięcy osób z 19 krajów, które wspólnie pokonały około 56 tysięcy kilometrów.

Źródło: Sport Evolution

fot. w nagłówku Dariusz Breś