W niedzielę przełajowe emocje w parku Myślęcinek w Bydgoszczy

Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę, 19 listopada w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

Podobnie, jak w poprzednich latach, także teraz kobiety rywalizować będą na dystansie sześciu kilometrów, a mężczyźni przebiegną o dwa kilometry więcej.

– Na tej trasie odbywały się mistrzostwa świata w biegach przełajowych, a także choćby przed rokiem rywalizowali tu czołowi zawodnicy świata. W tym roku o sile biegu stanowić będą polscy reprezentanci, dla których nasz bieg będzie sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, a także elementem przygotowań do Mistrzostwami Europy. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i każdy powalczy o jak najlepszy wynik – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes KPZLA i organizator zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”.

fot. Paweł Skraba

Do Bydgoszczy w tym roku przyjadą w większości polscy zawodnicy. Na trasie w Myślęcinku pobiegną m.in. Julia Koralewska, ubiegłoroczna mistrzyni Polski do lat 23 czy Mateusz Gos, brązowy medalista mistrzostw Polski z zeszłego roku.

– Na pewno nie zabraknie rywalizacji, którą na trasie w przepięknym leśnym kompleksie w Bydgoszczy warto obserwować. Zapraszamy serdecznie w niedzielę od godziny 11 – dodaje Wolsztyński.

W trakcie niedzielnych zawodów osobno odbędą się biegi kobiet i mężczyzn, a następnie zaplanowane są Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach przełajowych, w których zawodnicy rywalizować będą w kilku kategoriach wiekowych, już od osób do 12 roku życia. Partnerami zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”, które są Ambasadorem Marki Aktywna Bydgoszcz, są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Miasto Bydgoszcz.

Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki bierze udział w projekcie Kujawy Pomorze Team.

Źródło: PZLA

fot. w nagłówku Paweł Skraba