W Toruniu mastersi powalczą o medale Mistrzostw Europy w maratonie

23 marca przyszłego roku w Toruniu odbędą się Mistrzostwa Europy w Maratonie Masters, w których o medale rywalizować będą zawodnicy powyżej 35. roku życia. Bieg będzie miał charakter otwarty, a to oznacza, że mile widziani są również młodsi sportowcy oraz wszyscy chętni, także spoza Starego Kontynentu. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.

Maraton zwieńczy 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkie j Atletyce Masters, które w dniach 17-23 marca będą odbywały się w Arenie Toruń. Jak podkreślają organizatorzy z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters zawody uświetnią setną rocznicą maratonu w naszym kraju. Wskazują, że właśnie z tego powodu europejska federacja powierzyła Polakom organizację czempionatu.

W Mistrzostwach Europy Masters komplety trzech medali zostaną rozdane w 14 kategoriach wiekowych – od M/W 35 do M/W 100+. Na zwycięzców w kategorii Open czekają nagrody finansowe. Za pierwsze miejsce organizatorzy wypłacą po 500 euro, za drugie 300 euro, a za trzecie 200 euro.

Ze względu na otwarty charakter imprezy, w Mistrzostwach Europy Masters mogą uczestniczyć również młodsi sportowcy w wieku od 18 lat. Wszyscy otrzymają na mecie pamiątkowe medale.

Zapisy trwają

Bieg odbędzie się 23 marca 2024 roku. Start wyznaczono na godz.10:00, a limit czasu na pokonanie dystansu maratonu wynosi 6 godzin. Na razie nie znamy trasy, którą pokonywać będą zawodnicy.

Zapisy na Mistrzostwa Europy Masters trwają do 4 lutego na stronie www.emaci2024.com/maraton. Opłata startowa wynosi 65 euro, czyli około 285 złotych.

red

fot. w nagłówku www.emaci2024.com