Już ponad 2,5 tysiąca uczestników Biegu „Policz się z cukrzycą”

Trwają zapisy na Bieg „Policz się z cukrzycą”. W ramach najbliższego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zrealizowana zostanie już 18. edycja tego sportowego happeningu. Jak dotąd do udziału w biegu stacjonarnym ulicami Warszawy zgłosiło się prawie 1,7 tysiąca osób, a w biegu wirtualnym – ponad tysiąc. Łącznie to już niemal 2,7 tysiąca biegaczy.

Bieg „Policz się z cukrzycą” już po raz 18-ty towarzyszyć będzie Finałowi WOŚP. Zapisy na wydarzenie – zarówno na jego stacjonarną formę, czyli ulicami Warszawy, jak i tzw. bieg wirtualny, w którym 5-kilometrowy dystans pokonywać można w dowolnym miejscu – tradycyjnie wystartowały 14 listopada w Światowym Dniu Cukrzycy.

18. Bieg „Policz się z cukrzycą” realizowany jest w ramach 32. Finału WOŚP, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki są płuca po pandemii – zgromadzone środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”

fot. Stanisław Wadas

Trzy opcje startu

Chętni do udziału w akcji do wyboru mają trzy formy biegu: bieg ulicami Warszawy (28 stycznia), bieg wirtualny, w przypadku którego to uczestnik wskazuje miejsce i datę (pomiędzy 22 a 28 stycznia) pokonania 5-kilometrowego dystansu oraz biegi organizowane przez sztaby (wydarzenia mogą się odbywać już od 15 grudnia).

Zapisy na dwa pierwsze typy biegu realizowane są przez platformę SlotMarket.pl – osobno na bieg ulicami Warszawy, osobno na bieg wirtualny. Organizacją tych biegów po raz kolejny zajmuje się agencja Sport Evolution.

– Kolejny już rok biegamy podczas Finału WOŚP z tysiącami uśmiechniętych, sportowych wariatów. Czujemy się tym zaszczyceni, a ta mała cegiełka, jaką dokładamy do „letniej zadymy w środku zimy”, to dla nas najlepszy sposób na wejście w nowy sezon. Głęboko wierzę też, że Bieg „Policz się z cukrzycą” to idealny pierwszy cel dla tych, którzy na przełomie roku obiecują sobie, że zaczną się regularnie ruszać – mówi Piotr Jakóbik, agencja Sport Evolution.

Uczestnicy biegu wspierają realizowany przez WOŚP Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Środki z pakietów startowych przeznaczane są na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę.

O czym warto wiedzieć?

Na bieg warszawski pakiety można nabyć do 28 stycznia lub wyczerpania miejsc (maksymalnie 5 tysięcy osób), na bieg wirtualny – do 28 stycznia włącznie. Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego otrzymują pamiątkową pomarańczową koszulkę, buff i medal, a uczestnicy biegu warszawskiego – dodatkowo numer startowy. Aby pokonany przez uczestnika biegu dystans zliczył się do ogólnej puli, należy dołączyć do wyzwania na dedykowanej platformie.

Podczas 31. Finału WOŚP odbył się bieg ulicami Warszawy oraz bieg wirtualny. W obu wydarzeniach uczestniczyło ponad 11 tysięcy osób z 19 krajów, które wspólnie pokonały ponad 56 tysięcy kilometrów. Przy okazji finałowego grania odbyło się wiele lokalnych imprez sportowych, z których większość to były biegi ale ale też inne dyscypliny sportowe.

Dzięki biegom „Policz się z cukrzycą” organizowanym przez WOŚP w latach 2014-2022 Fundacja kupiła 272 pompy insulinowe, środki zebrane podczas ostatniego Finału pozwolą na zakup kolejnych 76 pomp.

Źródło: Sport Evolution

fot. w nagłówku Radek Raszka