Ruszyły zapisy na jubileuszowy 45. PKO Półmaraton Szczecin

Dzisiaj (29 grudnia) wystartowały zapisy na 45. edycję PKO Półmaratonu Szczecin, który odbędzie się 1 września 2024 roku. Ceny pakietów startowych zaczynają się od 99 złotych.

Start i meta biegu usytuowane będą na ul. Karola Szymanowskiego przy Placu Jasne Błonia im. Jana Pawła II w Szczecinie. Zawodnicy ruszą na trasę punktualnie o godzinie 9:00.

Półmaraton czy 10 km? Wybierasz sam

PKO Półmaraton Szczecin to bieg, który odbywa się jednocześnie na dwóch trasach – 21, 097 km i 10 km. W trakcie rywalizacji biegacze sami dokonują wyboru dystansu, który zamierzają pokonać. Muszą to jednak zrobić najpóźniej między 9 a 10 km, bo wtedy następuje rozwidlenie trasy półmaratonu oraz biegu na dychę.

Niezależnie od dokonanego wyboru wyniki osiągnięte przez zawodników będą uznawane za rekordy życiowe, ponieważ oba biegi posiadać będą atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

– Świętuj z nami jubileusz! Z okazji naszej 45. edycji, szykujemy coś naprawdę wyjątkowego – bieg, który będzie symbolem energii, pasji i wspólnych osiągnięć. „Szczecin wypełni się Endorfinami” – to nie tylko hasło, to nasza misja na najbliższe miesiące, prowadząca do niezapomnianego startu 1 września 2024 – zachęcają organizatorzy w mediach społecznościowych.

W ubiegłym roku do mety półmaratonu dotarło 1284 zawodników, a trasę o długości 10 km pokonało 656 biegaczy.

Po ile pakiety?

Zapisy na 45. PKO Półmaraton Szczecin prowadzone są na stronie www.halfmarathon.szczecin.pl. Dostępne są dwa rodzaje pakietów – podstawowy oraz rozszerzony. Ceny zaczynają się od 99 złotych, obowiązuje zasada im szybciej, tym taniej.

red

fot. Jarosław Dulny/ Dulny Foto