Ruszyły zapisy na New Balance Bieg na Piątkę

New Balance Bieg na Piątkę to zawody, które będą towarzyszyć 18. Półmaratonowi Warszawskiemu. Bieg odbędzie się w niedzielę, 24 marca o godzinie 10:00. Dla pierwszych 500 rejestrujących się osób przygotowano zniżkę – za start zapłacą tylko 69 złotych. 

New Balance Bieg na Piątkę to idealna okazja, aby dobrze wejść w sezon biegowy. Wydarzenie ze względu na swój przystępny dystans jest idealnym wyborem zarówno dla zaawansowanych jak i tych początkujących biegaczy. New Balance przypomina, że w bieganiu nie chodzi tylko o rywalizację czy ściganie się, ale przede wszystkim o dobrą zabawę.

– Jako New Balance wspieramy zarówno najlepszych sportowców, jak i wszystkie osoby, które biegają na co dzień. Wynik ma znaczenie, ale dla nas liczy się też indywidualna motywacja, styl i historia stojąca za codziennymi biegaczami. Dlatego zapraszamy wszystkich, niezależnie od poziomu, na New Balance Bieg na Piątkę, bo to idealna okazja do opowiedzenia tysięcy różnych historii – mówi Iga Bielawski, CEE Marketing Director w New Balance.

Wiosna na sportowo

W ubiegłorocznej edycji biegu wzięło udział ponad 3 tysiące osób! Warto zapisać się od razu – nie zwlekać z planami i rejestracją, ponieważ pierwsze 500 osób obowiązuje zniżka – za start w biegu zapłacą 69 złotych.

Rok temu 5- kilometrowy bieg towarzyszący Półmaratonowi Warszawskiemu ukończyło aż 3035 osób. Czuję w kościach, że teraz biegaczy będzie więcej! Tegoroczne imprezy pokazały, że w Polsce i samej w Warszawie jest coraz więcej biegających osób. Zachęcamy, aby debiutanci z 2023 roku poszli za ciosem i spróbowali swoich sił również w pierwszym dużym biegu w stolicy – zapraszamy i czekamy – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Trasa biegu oraz wzór koszulki, którą można zamówić podczas rejestracji zostaną ogłoszone niebawem. Uczestników obowiązuje limit czasu wynoszący 45 minut, liczony od strzału startera dla danej fali.

Pobiegnij w słusznej sprawie

Uczestnicy New Balance Biegu na Piątkę mają możliwość nadać swojemu biegowi  wyższy, pozasportowy sens i skorzystać ze ścieżki #BiegamDobrze, która jest alternatywą do tradycyjnych zapisów. W ramach akcji każdy biegacz może wspomóc wybraną – jedną, spośród kilku organizacji dobroczynnych, na którą będzie zbierał fundusze.

Osiągnięcie kwoty minimalnej na utworzonej w ten sposób zbiórce pozwala na start w imprezie i otrzymanie wyjątkowego-pomarańczowego numeru startowego #BiegamDobrze.

Jak się zapisać?

Rejestracja na New Ban odbywa się przez stronę:  https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl. Pierwsze 500 pakietów sprzedawane jest po 69 złotych. Po wyczerpaniu tego limitu lub od 1 lutego 2024 roku cena wzrośnie do 79 złotych, od 1 marca do 21 marca wpisowe wynosić będzie 89 złotych. Najwięcej, bo 99 złotych za pakiet zapłacą biegacze, którzy zgłoszą się 22 marca w Biurze Zawodów.

Powyższe ceny wpisowego nie obejmują koszulki technicznej New Balance, która kosztuje dodatkowo 79 złotych.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”