Silesia Marathon już przyjmuje zgłoszenia. Na razie tylko od maratończyków

Przyszłoroczna edycja Silesia Marathonu odbędzie się 6 października, ale organizatorzy już uruchomili zapisy. Na razie tylko na maraton i bieg na dystansie 50 km. Informacje na temat Silesia Półmaratonu mamy poznać najpóźniej do 10 stycznia. Po dwóch dobach od startu rejestracji na listach jest już ponad 500 zawodników.

W 2024 roku Silesia Marathon odbędzie się już po raz szesnasty. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną ulicami czterech śląskich miast: Katowic, Siemianowic Śląskich, Mysłowic i Chorzowa. Znakiem rozpoznawczym imprezy jest efektowna meta usytuowana na bieżni Stadionu Śląskiego, najważniejszej lekkoatletycznej areny w Polsce.

– Silesia Marathon to nie tylko wyścig. To możliwość połączenia sportowej pasji z odkrywaniem serca Śląska i wsparciem dla biegowych marzeń. Dołącz już dziś do grona uczestników największego wydarzenia biegowego na Śląsku! – zachęcają organizatorzy z Fundacji Silesia Pro Active.

fot. Silesia Marathon

W 2023 roku Silesia Marathon z 1621 finiszerami był czwartym największym biegiem maratońskim w kraju. Frekwencyjnie impreza odrabia straty po pandemii i wraca do poziomu z 2019 roku, gdy linię mety w „Kotle Czarownic” przecięło 1679 biegaczy.

Zapisy już trwają

Do 29 lutego opłata startowa na Silesia Marathon wynosi 160 zł. Potem wpisowe podrożeje o 30 złotych. Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej silesiamarathon.pl.

Impreza cieszy się sporym zainteresowaniem zawodników, bo po 48 godzinach na liście startowej maratonu jest 385 zawodników, a kolejnych 75 szykuje się do startu w ultramaratonie na dystansie 50 km.

W programie śląskiej imprezy jest również Silesia Półmaraton, ale na razie razie organizatorzy wstrzymali się z uruchomieniem zapisów na bieg. Zapowiadają, że do 10 stycznia przedstawią szczegóły dotyczące tego wydarzenia w 2024 roku.

Źródło: Fundacja Silesia Pro Active, red

fot. w nagłówku Silesia Marathon