Znów będą uprawiać triathlon pod dachem. Gdynia, Warszawa i Piaseczno

Ruszyły zapisy na Indoor Triathlon Series – serię zawodów triathlonowych pod dachem. Uczestnicy będą pokonywać 600 metrów na basenie, 15 km na rowerze stacjonarnym i 3 km na bieżni mechanicznej. Zawody odbędą się w Gdyni, Warszawie i Piasecznie.

Zasmakować triathlonu

Cykl wystartuje już 21 stycznia w Gdyni na obiektach Akademickiego Centrum Sportowe Akademii Marynarki Wojennej, a następnie 18 lutego przeniesie się do warszawskiego Centrum Rekreacyjno-Sportowego Bielany przy ul. Lindego 20. Finał cyklu odbędzie się 10 marca w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

Zawodnicy będą ruszali w seriach co 45 minut. Na ukończenie wyzwania będą mieli 80 minut.

Organizatorzy przekonują, że Indoor Triathlon Series to idealna propozycja nie tylko dla ​zaawansowanych triathlonistów, chcących sprawdzić swoją formę w okresie zimowym, ale przede wszystkim dla tych, którzy ​jeszcze nigdy nie mierzyli się z podobnym wyzwaniem, łączącym w sobie pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Wśród atutów imprezy wymieniają krótkie dystanse, dobra zabawa, komfort i bezpieczeństwo.

– Dla wielu osób barierą, by wystartować w prawdziwym triathlonie, staje się pływanie w otwartych akwenach – jeziorze, rzece czy morzu. Indoor Triathlon Series niweluje ten problem, ponieważ wszystko odbywa się w jednym miejscu, pod dachem, a pływamy na 25-metrowych basenach. Sam jestem tego dobrym przykładem – mimo braku wystarczających umiejętności w wodzie, by stanąć na starcie chociażby zawodów serii IRONMAN, bez ​większych problemów ukończyłem ​ostatnią edycję Indoor Triathlon Piaseczno – mówi Piotr Jakóbik, z agencji Sport Evolution, która organizuje wydarzenie.

Liczba miejsc ograniczona

Z uwagi na przepustowość pływalni, liczba dostępnych miejsc na każdej z trzech edycji zawodów jest ograniczona. Na stronie slotmarket.pl ruszyła właśnie rejestracja online. Zawodnicy, którzy zapiszą się najwcześniej, skorzystają z najniższej opłaty startowej. Pierwsze 20 osób zapłaci 100 zł, kolejne 80 osób – 120 zł, a ostatnie 8 osób – 150 zł.

Źródło: Sport Evolution