11. PKO Białystok Półmaraton z koszulką jak dzieło sztuki

Organizatorzy 11. PKO Białystok Półmaratonu zaprezentowali wzór oficjalnej koszulki biegu, który odbędzie się 12 maja. W tym roku postawili na kolor złoty i kwiecisty motyw w formie ornamentu, na którym dodatkowo widoczne są ptaki i motyle. Koszulki można zamawiać do 19 kwietnia.

PKO Białystok Półmaraton od lat słynie z oryginalnych koszulek, które można porównać do dzieł sztuki. Zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach cieszą oko i przywodzą na myśl wiosnę, czyli porę roku, w której odbywa się impreza.

Koszulki białostockiego półmaratonu od samego początku projektuje Magdalena Gajdzińska, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Ukończyła projektowanie graficzne, chociaż odkąd pamięta marzyła o malarstwie. Jak wspomina, pełnię swoich umiejętności w zakresie projektowania koszulek może pokazywać od 2019 roku, czyli siódmej edycji półmaratonu, gdy pojawiła się opcja full print. Wcześniej miała do dyspozycji przestrzeń do nadruku w trzech kolorach o wielkości nieprzekraczającej formatu A4.

– Poszaleć było trudno, ale się starałam. Jednak trzeba przyznać, że możliwość pełnego nadruku na koszulce przeniosła technologicznie nasz bieg zupełnie do nowej ery – podkreśla Magdalena Gajdzińska.

Zaczarowana koszulka i charakterny medal

Kreatywność projektantki doskonale widać, gdy patrzymy na projekt koszulki 11. PKO Białystok Półmaratonu. Od razu wpada w oko kwiecisty ornament oraz złoty kolor, które przywoływać mają obrazy z ogrodów Pałacu Branickich, turystycznej perły stolicy Podlasia.

– My jesteśmy zaczarowani tymi koszulkami. Wierzymy, że zaczarują i oczarują również Was. W tej edycji dajemy Wam możliwość zakupu pakietu z tą wyjątkową koszulką lub pakietu bez koszulki. Wybór należy do Was – podkreślają organizatorzy.

Związków imprezy z ogrodem Pałacu Branickich jest więcej. Już wiadomo, że na mecie na każdego uczestnika 11. PKO Białystok Półmaratonu i PKO Nocnego Biegu na 5 czekać będzie medal przedstawiający kolejną rzeźbę, która stoi na tyłach pałacu. Tym razem internauci wskazali posąg przedstawiający Barana. To pierwsza z serii rzeźb obrazujących alegorie znaków zodiaku.

Do końca stycznia taniej

Zapisy na 11. PKO Białystok Półmaraton trwają na stronie https://bialystokpolmaraton.pl/rejestracja/ Do końca stycznia obowiązuje niższa opłata startowa w wysokości 119 zł. Od początku lutego wpisowe wzrośnie o 20 zł. Oficjalna koszulka biegu sprzedawana jest dodatkowo i kosztuje 69 zł. Można ją zamawiać najpóźniej do 19 kwietnia.

PKO Białystok Półmaraton to flagowy bieg Fundacji „Białystok Biega”. Od lat należy do prestiżowego cyklu Korony Polskich Półmaratonów, który skupia 10 największych biegów na dystansie 21,097 km w kraju.

W programie wydarzenia, które w tym roku odbędzie się w weekend 11-12 maja oprócz półmaratonu jest również PKO Nocny Bieg na 5, sobotni Bieg Śniadaniowy oraz biegi dla dzieci i młodzieży.

red