20. Recordowa Dziesiątka coraz bliżej. Trasa bez podbiegów

Już prawie 2,5 tysiąca biegaczy zapisało się na jubileuszową 20. edycję Recordowej Dziesiątki, która odbędzie się 17 marca w Poznaniu. Organizatorzy zawodów zaprezentowali właśnie trasę, którą reklamują jako najszybszą w Polsce. W ubiegłym roku faktycznie padły na niej najlepsze wyniki w kraju na dystansie 10 km.

20. Recordowa Dziesiątka wystartuje 17 marca o godzinie 12:00. Dzień wcześniej o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa 10. Nocna Recordowa Piątka. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku będzie przeprowadzona klasyfikacja łączna dystansu 5 i 10 kilometrów.

Ubiegłoroczną edycję Recordowej Dziesiątki wygrali Krystian Zalewski i Monika Jackiewicz z wynikami odpowiednio 28:54 i 32:44. Poza tym aż ponad 130 osób dobiegło do mety z czasem lepszym niż 35 minut, a kolejne blisko 600 złamało granicę 40 minut. Jak na polskie warunki to faktycznie imponujące wyniki, które jasno pokazują, że w Poznaniu da się biegać szybko.

Trasa na rekordy

W tym roku trasa Recordowej Dziesiątki ma być równie szybka jak w 2023 roku. Przede wszystkim po drodze biegacze nie napotkają żadnego podbiegu.

Zawodnicy wystartują z ul. apba Baraniaka, następnie ulicą Jana Pawła II pobiegną w stronę Ronda Rataje i kolejno ulicami: Kórnicką, Kazimierza Wielkiego, Garbary, Wielką, Mostową, Mostem Rocha, Kórnicką, którą powrócą na ulicę Jana Pawła II. Tym razem jednak będą kierować się w stronę Ronda Śródka, by na końcu wbiec na tor regatowy Malta, gdzie ostatnie 2,5 kilometra prosto do mety ma być już z wiatrem w plecy.

Zapisy trwają

W 20. Recordowej Dziesiątce wystartuje maksymalnie 4 tysiące zawodników, aktualnie na liście startowej jest blisko 2,5 tysiąca osób. Zapisy na bieg prowadzone są na stronie maniacka.kbmaniac.pl. Opłata startowa wynosi aktualnie 74 zł.

red

fot. materiały organizatora