„Biegowe Podcasty” z Elżbietą Gnatowską, która śmiga po 50-tce

Bohaterką czterdziestego drugiego odcinka „Biegowych Podcastów” jest Elżbieta Gnatowska, która prowadzi fanpage „Śmigam po 50-tce”. Jest instruktorką Slow Joggingu, popularyzatorką biegania i ruchu. Mimo, że w młodości była bardzo aktywna, to do regularnej aktywności wróciła dopiero po 50. roku życia, bo ze względu na spiętrzenie różnych problemów „zaczęła się w sobie zapadać”. Poczuła, że musi wyjść z domu i okazało się to strzałem w dziesiątkę! Dzisiaj biega na własnych warunkach.

Słuchaj podcastu:

W rozmowie z Damianem Bąbolem i Marcinem Dulnikiem opowiadała o początkach biegania i Slow Joggingu, który dla niej okazał się prawdziwym odkryciem i receptą na pokonywanie kilometrów z uśmiechem na ustach. Na koncie ma już dwa półmaratony w Warszawie i maraton. Chętnie startuje w imprezach biegowych na różnych dystansach, bo uwielbia ich atmosferę i energię ludzi. W najbliższą niedzielę spotkacie ją na trasie 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

Bieganie w stylu slow

W studiu „Biegowych Podcastów” Elżbieta Gnatowska podkreślała, że Slow Jogging to idealny sposób na stawianie pierwszych kroków w bieganiu.

Jeśli podczas biegania nie jesteś w stanie rozmawiać, to znaczy, że twoje tempo jest za wysokie – tłumaczyła. – W tej metodzie to nie tempo dopasowujemy do tętna, ale odwrotnie. Staramy się biegać tak, aby wysiłek był umiarkowany. Takie ćwiczenia mają dla zdrowia wiele zalet – dodała.

Zachęcamy do wysłuchania tej niezwykle inspirującej rozmowy w podcaście portalu biegowe.pl, z której dowiecie się m.in.:

– na czym polega Slow Jogging,
– jakich błędów unikać rozpoczynając przygodę z bieganiem,
– dlaczego truchtając cały czas się uśmiecha,
– jak Slow Jogging wpisuje się w imieninowe plany niektórych mieszkańców Grodziska Mazowieckiego,
– dlaczego uwielbia imprezy biegowe, mimo że wcale się nie ściga,
– co wkurzą ją na imprezach biegowych z perspektywy biegaczki w stylu slow,
– czy można wyżyć za 15 złotych dziennie?

„Biegowych Podcastów” możecie słuchać m.in. w serwisach SpotifyDeezerApple PodcastsGoogle Podcasts. Podcasty nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

red