Kolarki damskie, rękawiczki rowerowe – jakie wyposażenie warto zabrać na wyprawę rowerem?

Przygotowania do wycieczki rowerowej zawsze zaczynaj od zaplanowania trasy i sprawdzenia warunków pogodowych. To podstawa, aby skompletować odpowiednie akcesoria i wyposażenie rowerowe. Nigdy nie wiadomo, co może Ci się przydać podczas wojaży jednośladem. Zobacz poradnik i skompletuj odzież, obuwie i akcesoria rowerowe.

Obecnie nawet początkujący miłośnicy wycieczek rowerowych mogą w prosty sposób zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie i akcesoria na rower. Wygodne kolarki damskie zamówisz w sklepie internetowym, podobnie jak inne niezbędne akcesoria, np. oświetlenie, wygodne siodełko i bagażnik na rower.

Podstawowe wyposażenie i odzież na rower – co musisz mieć?

Jeśli planujesz dłuższą trasę rowerową, koniecznie zadbaj o skompletowanie podstawowego wyposażenia każdego rowerzysty. Nawet jeśli nie masz doświadczenia, postaraj się zadbać
o swój komfort i bezpieczeństwo. A zatem przed wyruszeniem w trasę zamów dla siebie:

– wygodną odzież rowerową – spodenki, bluzy, bieliznę,
– certyfikowany kask,
– profesjonalne buty ze wzmocnieniami.

Do bezpiecznej jazdy potrzebujesz też wysokiej klasy rękawiczki rowerowe – najlepiej z pełnymi palcami. Oczywiście nie możesz też zapomnieć o wydajnym oświetleniu rowerowym, odblaskach oraz akcesoriach, które są pomocne w razie awarii np. pompka rowerowa i nowa dętka do koła.

Nawet na krótką trasę rowerową zabieraj ze sobą kompletne wyposażenie. Zyskasz pewność, że nic nie zaskoczy Cię podczas jazdy, niezależnie od warunków drogowych.

Ile kosztuje profesjonalne wyposażenie rowerowe i odzież dla rowerzysty?

Tak naprawdę cena zakupu akcesoriów rowerowych, odzieży i obuwia jest uzależniona od Twoich indywidualnych potrzeb. Wybierając produkty klasy premium dla profesjonalistów zawsze zapłacisz więcej, niż za niższej klasy towar dla początkujących cyklistów.

Za kompletny pakiet wyposażenia rowerowego wraz z odzieżą i obuwiem zapłacisz średnio do 1000 złotych. Pamiętaj o tym, że cena może być odpowiednio wyższa, jeśli postawisz na lepsze produkty.

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu odzieży i obuwia rowerowego?

Zanim skompletujesz podstawowe akcesoria, odzież i obuwie na rower, musisz ustalić swój maksymalny budżet na ten cel, a także indywidualne preferencje stylistyczne. Dodatkowo na etapie poszukiwania butów i stroju kolarskiego, bierz pod uwagę:

– rozmiar,
– materiał wykonania produktu,
– przeznaczenie,
– klasę wodoodporności,
– przewiewność materiału.

Strój na rower powinien być dobrze dopasowany do ciała cyklisty. Dzięki temu podczas jazdy zredukujesz opory powietrza, a dodatkowo odprowadzisz nadmiar ciepła z ciała – głównie dzięki powłoce termoaktywnej.

W przypadku butów rowerowych najważniejsze są wzmocnienia kostek i frontów obuwia.

Jeśli szukasz sprawdzonych akcesoriów i stroju na rower, koniecznie przejrzyj ofertę sklepu internetowego z wyposażeniem dla rowerzystów. W jednym miejscu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz na wyprawy rowerem.

artykuł sponsorowany