Koniec półmaratonu w Szamotułach

W związku z wycofaniem się firmy Samsung ze sponsorowania półmaratonu w Szamotułach impreza zniknie w tym roku z biegowego kalendarza. Poinformowali o tym dzisiaj w mediach społecznościowych organizatorzy z Szamotulskiego Stowarzyszenia Sportowego.

– Intensywne działania mające na celu znalezienie sponsorów mogących wspomóc finansowo tak duże przedsięwzięcie nie dały oczekiwanego rezultatu. W związku z zaistniałą sytuacją oraz tym, że nasze Stowarzyszenie nie dysponuje tak dużymi środkami pozwalającymi na przeprowadzenie biegu z przykrością musimy poinformować, że nie podejmiemy się organizacji dwunastej edycji Szamotuły Półmaraton – czytamy w oświadczeniu.

Do mety ubiegłorocznej edycji biegu w Szamotułach dotarło łącznie 550 uczestników.

Szamotuły Samsung Półmaraton był jednym z biegów zaliczanych do cyklu Grand Prix Wielkopolski, do którego należą również Ostrowski Ice Mat Półmaraton, PKO Poznań Półmaraton,  Półmaraton Koło, Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego w Mogilnie, Bieg Lwa, Grodziski Półmaraton „Słowaka”, Kaliski Półmaraton Nocny „Bursztynowa Hellena”, Bieg Jagiełły Tip Topol w Pobiedziskach, Półmaraton Signify Piła, Bieg Lechitów, Ogólnopolski Bieg Zbąskich, Półmaraton Wągrowiec Skoki i Międzynarodowy Półmaraton Kościan.

Samsung był sponsorem tytularnym imprezy w latach 2015-2023. Impreza była znana z nagród w postaci sprzętu AGD, m.in. lodówek.

red

fot. w nagłówku samsunghalfmarathon.com