W niedzielę biegowe święto na Kaszubach

Po raz trzeci w Trójmieście odbędzie się Zimowy Festiwal Biegowy ULTRA WAY. Organizatorzy zaplanowali to wydarzenie na 13 stycznia 2024 roku. Na Kaszubach pojawią się zawodniczki i zawodnicy z wielu regionów Polski, a także z zagranicy. Czekają na nich nowe, ciekawe i malownicze trasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Tym razem bazą zawodów będzie Gdyńskie Centrum Sportu – Narodowy Stadion Rugby w Gdyni.

W ramach festiwalu odbędą się biegi Szybka Sarna (10,79 km, przewyższenie: +/- 407 m), Pół Dzika (27,83 km, przewyższenie: +/- 1014 m) i Tropem Rysia (54, 69 km, przewyższenie +/- 1851 m).

Miejsce startu i mety dla wyżej wymienionych biegów będzie usytuowane w Gdyńskim Centrum Sportu – Narodowym Stadionie Rugby.

Koronnym biegiem festiwalu będzie Nocny Jeleń o długości 76,47 km, w którym suma przewyższeń wynosi +/- 2672 m. Tym razem start zaplanowany został na godzinę 3:00 w nocy. Zawodnicy ruszą z Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni, natomiast finiszować będą, tak jak uczestnicy pozostałych biegów, na Narodowym Stadionie Rugby. Na pokonanie całego dystansu uczestnicy  będą mieli 13 godzin.

Tradycją zawodów tworzonych przez Fundację ULTRA WAY jest nagradzanie nie tylko trzech najlepszych zawodniczek i zawodników na każdym dystansie, ale również zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Organizatorzy spodziewają się na wszystkich dystansach około 500 zawodników.

Źródło: Fundacja ULTRA WAY

fot. w nagłówku Patryk Niewiadomski