Warszawski Bieg WOŚP już w niedzielę. Czy można jeszcze dołączyć?

W niedzielę, 28 stycznia o godzinie 11:40 wystartuje warszawski bieg „Policz się z Cukrzycą” w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Limit miejsc na bieg zostały już wyczerpany. Pakiet będzie można kupić na miejscu w Biurze Zawodów na błoniach PGE Narodowego, ale pod jednym warunkiem. 

Ze względu na zmianę lokalizacji całego miasteczka finałowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy biegacze wystartują z błoń PGE Narodowego i w tym miejscu będą finiszować. Start i meta znajdować będą się niedaleko wejścia na stację kolejową PKP Stadion i stacji metra „Stadion Narodowy”.

Na terenie wydarzenia będzie dostępny depozyt oraz parking (płatny, w podziemiach PGE Narodowego). Organizatorzy polecają jednak przyjazd na miejsce miejską komunikacją. Zbiórkę uczestników zaplanowano na godzinę 11:20, a 10 minut później rozpocznie się rozgrzewka. Bieg „Policz się z Cukrzycą” wystartuje punktualnie o godzinie 11:40.

Którędy pobiegnie Bieg WOŚP 2024?

Trasa biegu tradycyjnie liczyć będzie 5 km. Z błoń poprowadzi do ulicy Sokolej i dalej ulicą Zamoście w kierunku Mostu Świętokrzyskiego, którym biegacze przeprawią się na lewy brzeg Warszawy. Następnie skręcą w ulicę Wybrzeże Kościuszkowskie i tym samym mostem pobiegną z powrotem w kierunku PGE Narodowego. Ulicami Wybrzeże Szczecińskie i Sokolą dostaną się z powrotem na błonia, gdzie czekać będzie na nich meta.

Jak zwykle podczas Biegu WOŚP nie będzie prowadzony pomiar czasu oraz nie będzie ustalana oficjalna klasyfikacja generalna i wiekowa. Za to na każdego biegacza na mecie będzie czekać pamiątkowy medal.

Czy można jeszcze wystartować? Gdzie po pakiet?

Komplet miejsc na tegoroczny bieg „Policz się z Cukrzycą” znalazł już swoich nabywców.

Do soboty, 27 stycznia pakiety startowe będzie można odbierać w Sklepie Biegacza Powiśle przy ulicy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45A, a w niedzielę, 28 stycznia w godzinach 9:00 – 11:00 w Biurze Zawodów.

Pakiet należy odebrać najpóźniej w niedzielę w Biurze Zawodów do godziny 11:00. Nieodebrane do tego czasu pakiety wrócą do puli, a to oznacza, że jeśli będą chętni, to będą mieli możliwość dopisania się do listy uczestników – informuje Piotr Jakóbik z agencji Sport Evolution, która organizuje wydarzenie.

Jednocześnie Jakóbik dodaje, że praktycznie co roku jakaś część pakietów zostaje nieodebrana, zatem dla spóźnialskich jest to w miarę pewna droga do zakupu miejsca dla siebie w cenie 75 zł. Oczywiście nie można wykluczyć, że w biurze zawodów będzie więcej chętnych na pakiety niż miejsc.

W tej samej cenie 75 zł na stronie slotmarket.pl można zapisać się na bieg Bieg Wirtualny, który można odbyć na własnej trasie. Co ważne, ze względów bezpieczeństwa i logistyki warszawskiego biegu, pakiet na bieg wirtualny nie upoważnia do udziały w wydarzeniu stacjonarnym.

Liczą się z cukrzycą

Bieg „Policz się z cukrzycą” od wielu lat towarzyszy finałowym wydarzeniom WOŚP. Akcja ma na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Ponieważ to bieg w pełni charytatywny, za wszystkie zebrane środki z pakietów startowych WOŚP kupuje pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. Do dzisiaj takich urządzeń zakupiono prawie 350.

red

fot. w nagłówku Stanisław Wadas