Z Fundacją Avalon też można biegać dobrze

Fundacja Avalon dołączyła do akcji #BiegamDobrze, największej zbiórki biegowej w Polsce. Tym samym już można gromadzić środki na rzecz tej organizacji zapisując się na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, 11. New Balance Bieg na Piątkę i 46. Nationalne-Nederlanden Maraton Warszawski poprzez ścieżkę charytatywną.

Fundacja Avalon to jedenasty partner akcji #BiegamDobrze. Zapisując się na flagowe biegi Fundacji „Maraton Warszawski” można zbierać środki również dla: Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji Rak’n’Roll, Fundacji Synapsis, Fundacji Wcześniak, Polskiej Akcji Humanitarnej, Fundacji Spartanie Dzieciom, Amnesty International, Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, Fundacji DKMS i Fundacji „Twarze Depresji”.

Akcja #BiegamDobrze powstała w 2015 roku z inicjatywy Fundacji „Maraton Warszawski”. Od początku istnienia jej uczestnicy zebrali już blisko 9 milionów złotych, które pomogły w realizacji działań organizacji charytatywnych. To projekt, który pozwala łączyć sport – realizację własnej pasji, marzeń i styl życia z pomaganiem – chęcią czynienia dobra, wpływania na otaczającą rzeczywistość, wspierania tych, którzy potrzebują pomocy. Każdy dołączający do akcji biegacz samodzielnie wybiera, jaką organizację charytatywną chce wesprzeć.

Jak to działa?

Zasada działania akcji #BiegamDobrze jest prosta. W ramach zapisów na biegi Fundacji „Maraton Warszawski” należy wybrać jedną z zaangażowanych w akcję organizacji dobroczynnych i założyć swoją wirtualną zbiórkę. Zachęcając swoich znajomych do wpłat na wybrany cel, biegacz powiększa swoją skarbonkę. Po zebraniu kwoty minimalnej (półmaraton – 400 zł, 5 km – 200 zł,  w prezencie od wspieranej organizacji uczestnik otrzymuje pakiet startowy.

Uczestników #BiegamDobrze wyróżnia wyjątkowy numer startowy w kolorze pomarańczowym wraz z logiem wspieranej fundacji. Oprócz niego, dla zaangażowanych w działanie uczestników, czekają również niespodzianki od fundacji.

– To unikatowa okazja do zyskania tytułu Avalończyka, bo każdy ma swój maraton! Zakładając zbiórkę na rzecz Fundacji, możesz stać się Dobroczynnym Bohaterem i uzyskać charytatywny pakiet startowy Fundacji Avalon, a do niego w gratisie dokładamy najlepszych kibiców w specjalnej strefie na trasie i super przywileje w formie dedykowanego punktu odbioru pakietów startowych i dostęp do strefy masażu po biegu! Spotkajmy się podczas biegu i cieszmy się razem z możliwości zmiany świata na lepsze – mówi Marcin Podstawka, główny specjalista ds. fundraisingu, Fundacja Avalon.

Czym zajmuje się Fundacja Avalon?

Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Powstała w 2006 roku, a trzy lata później uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całego kraju.

Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.

Do najważniejszych inicjatyw tej organizacji należą Centrum Aktywnej Rehabilitacji, Kompleksowe Centrum Poradnicze, Projekt Sekson, Avalon Kids, Avalon Extreme, Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami. Fundacja Avalon aktualnie wspiera około 14 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi blisko 400 mln.

Źródło: Fundacja Avalon