Za tydzień ORLEN Cup Łódź 2024

Liczne grono medalistów największych światowych imprez lekkoatletycznych wystartuje podczas mityngu ORLEN Cup Łódź 2024. – 27 stycznia w Atlas Arenie kibice tradycyjnie będą mieli możliwość zobaczyć na żywo elitę światowej lekkoatletyki – cieszy się dyrektor wydarzenia Sebastian Chmara.

Od lat w łódzkiej Atlas Arenie podczas zawodów ORLEN Cup można spotkać największe gwiazdy światowej lekkoatletyki. Jak zapewnia dyrektor wydarzenia Sebastian Chmara nie inaczej będzie w tym roku.

– Dla kibiców staramy się o jak najlepszą obsadę zawodów. Za tydzień do Łodzi ponownie przyjadą wielkie postacie. Będzie amerykański as tyczki Sam Kendricks, będzie jamajska gwiazda biegów przez płotki Megan Tapper, pojawią się świetni kulomioci Filip Mihaljević i Leonard Fabbri – wymienia Sebastian Chmara, dyrektor wydarzenia, które wspierają Grupa ORLEN oraz samorząd miejski Łodzi.

Lubią Atlas Arenę

Tradycyjnie światowe gwiazdy sprawdzą formę Polaków, którzy w łódzkiej Atlas Arenie dopingowani przez tysiące kibiców czują się znakomicie.

– Nasi zawodnicy lubią startować w Atlas Arenie. Podczas tegorocznego ORLEN Cup w Łodzi będziemy gościć mistrzynię Europy Pię Skrzyszowską, na skoczni zobaczymy Piotra Liska, a w pchnięciu kulą Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego. Świetne wspomnienia ma z naszego mityngu Ewa Swoboda. Przed dwoma laty ustanowiła w Łodzi imponujący rekord 7.00 w biegu na 60 metrów. Teraz ponownie zobaczymy ją na łódzkiej bieżni, co z pewnością jest świetną wiadomością dla kibiców – zapewnia prezes łódzkich struktur lekkoatletycznych Lech Leszczyński, aktywnie zaangażowany w przygotowania do ORLEN Cup.

Zadowolenia z goszczenia w Łodzi wybitnych przedstawicieli lekkoatletyki nie kryją też władze miasta.

– Samorząd Łodzi od lat stara się wspierać lekkoatletykę. Z naszym miastem związany jest chociażby Kajetan Duszyński, mistrz olimpijski z Tokio w sztafecie. On jest wzorem dla wielu młodych ludzi, którzy garną się do uprawiania lekkoatletyki. My współfinansując organizację mityngu ORLEN Cup chcemy też włączyć się w promowanie tej pięknej dyscypliny sportu. Łodzianie kochają lekkoatletykę, czego dowodem są zawsze wypełnione trybuny Atlas Areny podczas dorocznego mityngu. Wierzę, że nie inaczej będzie za tydzień – mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydentka Łodzi.

ORLEN Cup Łódź 2024 odbędzie się już 27 stycznia w Atlas Arenie. Bilety na zawody są nadal dostępne w kanałach sprzedażowych. Transmisję z Łodzi przeprowadzi TVP Sport.

Źródło: PZLA

fot. w nagłówku Łukasz Szeląg