Zabierz dziecko na 44. Półmaraton Wiązowski i biegaj. Otrzyma profesjonalną opiekę

Organizatorzy 44. Półmaratonu Wiązowskiego i Wiązowskiej 5-tki poinformowali, że rodzice startujący w zawodach będą mogli powierzyć opiekę nad swoimi dzieciakami profesjonalnym wychowawcom. Impreza odbędzie się 25 lutego, a na liście startowej jest już ponad 2 tysiące uczestników. Zapisy trwają.

Zapewnienie opieki nad dziećmi w dniu zawodów to problem, którym boryka się wielu biegających rodziców. W roli opiekunów sprawdzają się głównie dziadkowie, inni członkowie rodziny lub znajomi.

Zajmą się dziećmi

Teraz naprzeciw potrzebom biegaczy wychodzą organizatorzy 44. Półmaratonu Wiązowskiego, którzy na parterze Szkoły Podstawowej w Wiązownie zaaranżują specjalną salę zabaw. Zawodnicy będą mogli zaprowadzić tam swoje dzieci w wieku od 4 do 15 lat i następnie ze spokojną głową ruszyć na start biegu na dystansie półmaratonu lub 5 km.

Sala zabaw będzie funkcjonować w godzinach od 9:00 do 13:30. W tym czasie dzieci będą miały zapewnioną profesjonalną opiekę, a wychowawcy zadbają o ich bezpieczeństwo.

– Dziecko nie będzie mogło samodzielnie opuszczać sali. Prosimy zapewnić mu jedzenie i picie, obuwie na zmianę, niezbędne leki i inne rzeczy, potrzebne mu na czas przebywania w świetlicy. Każde zgłoszone dziecko otrzyma opaskę, zawierającą jego imię i nazwisko oraz imię i telefon kontaktowy do rodzica lub opiekuna – informują organizatorzy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej imprezy.

Przed przyprowadzeniem dziecka do sali zabaw rodzice muszą wypełnić kartę zgłoszeniową i zapoznać się z regulaminem. Oba dokumenty będą dostępne na miejscu.

fot. Półmaraton Wiązowski

Dzieciaki też mogą pobiec

Udział dzieci w Półmaratonie Wiązowskim nie musi ograniczać się do zabaw w sali. O 13:20 ruszy bowiem Bieg Krasnoludków na dystansie 160 m, w którym mogą wystartować urodzeni w 2018 i młodsi. 20 minut później rozpoczną się Biegi Młodych na trasach od 300 do 2000 m.

– Dorośli kończą swoje zawody, jedzą, przebierają się i idą do sali po dzieci, które następnie mogą startować w swoich kategoriach wiekowych – organizatorzy podpowiadają rodzicom taki plan na biegową niedzielę.

Opłata za udział w Biegach Młodych wynosi 10 zł, a zgłoszenia na te zawody przyjmowane są online na stronie datasport.pl. Zapisy na Bieg Krasnoludków prowadzone będą na miejscu.

Półmaraton Wiązowski na otwarcie wiosennego sezonu

Tegoroczna edycja Półmaratonu Wiązowskiego odbędzie się 25 lutego, obok zawodów na dystansie 21,097 km w programie imprezy jest również Wiązowska 5-tka oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Bieg główny wystartuje o godzinie 10:00, a Wiązowska 5-tka kwadrans później.

Zawodnicy rywalizować będą na atestowanej trasie półmaratonu prowadzącej wśród malowniczych lasów, pół i łąk przez wsi gminy Wiązowna: Żanęcin, Dziechciniec, Malcanów, Lipowo, Glinianka, gdzie zlokalizowany jest nawrót. Droga do mety w Wiązownie prowadzi następnie przez Lipowo, Malcanów, Dziechciniec, Pęclin i Duchnów.

fot. Półmaraton Wiązowski

Na liście startowej półmaratonu jest prawie 2 tysiące opłaconych zawodników, dlatego aktualnie wpisowe wynosi 99 złotych. Zapisy na bieg wciąż trwają na stronie datasport.pl.

Półmaraton Wiązowski to jeden z najstarszych biegów ulicznych w kraju, który otwiera sezon zimowo-wiosenny w Polsce. Impreza odbywa się od 1981 roku, najpierw jako Otwocki Zimowy Mały Maraton „Świder-Wisła” na dystansie 20 km, a od lat dziewięćdziesiątych już na trasie o długości 21,097 km.

red

fot. w nagłówku Depositphotos.com