33. PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie odbędą się w Warszawie

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego odbędą się 33. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie kobiet i mężczyzn organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Już 24 marca, na stołecznych ulicach, będziemy świadkami rywalizacji czołowych polskich zawodniczek i zawodników.

Z Gniezna do Warszawy

Pierwotnie impreza była zaplanowana na 10 marca w Gnieźnie, ale pod koniec stycznia organizator poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki, że wydarzenie nie odbędzie się. Przy wyborze nowego miejsca dla czempionatu, dla lekkoatletycznej centrali obok renomy wydarzenia ważne było, aby datę imprezy dostosować do kalendarza zmagań międzynarodowych: Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie.

– Ten rok jest naprawdę wyjątkowy, obchodzimy setną rocznicę pierwszego maratonu w Polsce, który odbył się w Warszawie oraz wyczekujemy Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. My zaczniemy celebrować już pod koniec marca, kiedy to, jak co roku, biegowa wiosna zacznie się w Warszawie. Decyzja podjęta przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, to dla nas wyróżnienie, ale również dowód na to, że stolica jest doskonałym miejscem dla organizacji najważniejszych wydarzeń sportowych – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

W ramach mistrzostw Polski klasyfikowani będą zawodnicy posiadający aktualne licencje PZLA. Tytułów mistrzowskich z ubiegłego roku bronić będą Adam Głogowski i Aleksandra Brzezińska.

Ostatni raz Półmaraton Warszawski był gospodarzem mistrzostw Polski w 2012 roku. O medale na ulicach stolicy walczyły wówczas kobiety.

Zapisy trwają

Zapisy na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz towarzyszący mu New Balance Bieg na Piątkę prowadzone są na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com/pl. Do tej pory na oba dystanse zarejestrowało się ponad 9 tysięcy osób. Biegi wystartują ulicami stolicy 24 marca.

Źródło: Fundacja „Maraton Warszawski”, red

fot.  w nagłówku Sportografia.pl