Co za talent! Marek Zakrzewski bije halowy rekord Polski U20 na 60 m

Podczas rozgrywanych we wrocławskiej KGHM Ślęza Arenie lekkoatletycznych mistrzostw Polski U18 i U20 świetnie spisał się sprinter Marek Zakrzewski, który czasem 6.61 poprawił 24-letni halowy rekord kraju w kategorii U20.

Sprintem po rekord

Trenowany przez rekordzistę Polski w biegu na 400 metrów Tomasza Czubaka (44.62) Zakrzewski jest wschodzącą nadzieją polskiego sprintu. Ma na koncie medale mistrzostw Europy juniorów młodszych i juniorów, a w sobotnie popołudnie do listy sukcesów dopisał kolejny.

Na szybkiej bieżni wrocławskiej areny zdystansował rywali uzyskując świetny czas 6.61. To halowy rekord Polski juniorów oraz najlepszy wynik w tym roku w Europie. Dotychczasowy rekord Polski U20 na 60 m wynosił 6,68 i należał do Łukasza Chyły. Został ustanowiony na zawodach w Spale w 2000 roku.

To był świetny bieg. To było widać, ale nie spodziewałem się takiego wyniku – mówił na mecie Marek Zakrzewski, który rezultatem 6.61 przesunął się także na piąte miejsce w historii europejskiego sprintu juniorów.

fot. Tomasz Kasjaniuk/ PZLA

Strzelecki też z rekordem

W sobotę we wrocławskiej hali padły też dwa rekordy Polski w młodszej kategorii wiekowej. Świetnie spisał się skoczek w dal Krzysztof Grochowski, który w jednym konkursie aż dwukrotnie poprawiał własny rekord kraju. Najpierw osiągnął 7.53, a kilka minut później 7.55. To zdecydowanie najlepsze wyniki na świecie w tym sezonie halowym.

Eliminacje biegu na 300 metrów U18 przyniosły też rekord kraju w wykonaniu Stanisława Strzeleckiego. Sprinter z Bolesławca jako pierwszy w historii Polski junior młodszy uzyskał na tym dystansie czas poniżej 34 sekund osiągając 33.84. Finał biegu na 300 metrów w niedzielę.

Dokończenie PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 Dolny Śląsk 2024 w niedzielę. Początek zawodów po godzinie 9:00. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Źródło: PZLA, red

fot. w nagłówku Tomasz Kasjaniuk/PZLA