Finisz akcji #BiegamDobrze na 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim

To już ostatnie chwile, aby dołączyć  do charytatywnej akcji #BiegamDobrze przed zaplanowanym na 24 marca 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim oraz towarzyszącym mu New Balance Biegiem na Piątkę. Termin uzyskania kwoty minimalnej upływa 28 lutego. Do dzisiaj uczestnicy nadchodzącej imprezy zebrali już prawie 400 tysięcy złotych.

Akcja #BiegamDobrze to projekt, który pozwala łączyć sport – realizację własnej pasji, marzeń i styl życia z pomaganiem – chęcią czynienia dobra, wpływania na otaczającą rzeczywistość, wspierania tych, którzy potrzebują pomocy.

Każdy dołączający do akcji biegacz samodzielnie wybiera, jaką fundację chce wesprzeć. Od 2015 roku akcja zasiliła konta organizacji charytatywnych kwotą blisko 9 milionów złotych!

Partnerów akcji jest jedenastu: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji Rak’n’Roll, Fundacji Synapsis, Fundacji Wcześniak, Polskiej Akcji Humanitarnej, Fundacji Spartanie Dzieciom, Amnesty International, Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, Fundacji DKMS, Fundacji „Twarze Depresji” i Fundacja Avalon.

Jak to działa?

Zasada działania akcji #BiegamDobrze jest prosta. W ramach zapisów na biegi Fundacji „Maraton Warszawski” należy wybrać jedną z zaangażowanych w akcję organizacji dobroczynnych i założyć swoją wirtualną zbiórkę. Zachęcając swoich znajomych do wpłat na wybrany cel, biegacz powiększa swoją skarbonkę. Po zebraniu kwoty minimalnej (półmaraton – 400 zł, 5 km – 200 zł,  w prezencie od wspieranej organizacji uczestnik otrzymuje pakiet startowy.

fot. sportografia.pl

Wciąż można dołączyć do tegorocznej akcji #BiegamDobrze i otrzymać charakterystyczny pomarańczowy numer startowy z logiem wspieranej fundacji. Wystarczy wejść na stronę https://rejestracja.maratonwarszawski.com i przy zapisach wybrać ścieżkę charytatywną.

Czas na uzyskanie kwoty minimalnej upływa w czwartek, 28 lutego. Zbiórki, którym do tego czasu uda się uzyskać wymagane minimum, będą otwarte aż do 5 kwietnia.

– #BiegamDobrze jest często wybieranym przez biegaczy sposobem na zdobycie numeru startowego na nasze biegi. Oprócz satysfakcji sportowej uczestnicy czują, że robią coś ważnego dla innych. Połączenie wysiłku sportowego i poświęcenia ze szczytnym, samodzielnie wybranym celem, daje zawodnikom niezwykłego „kopa” motywacyjnego w trakcie przygotowań i na trasie. Mamy imponujące efekty – wspólnie zebraliśmy już ponad 9 mln zł na wsparcie działań organizacji społecznych – mówi Magda Skrocka, COO Fundacji „Maraton Warszawski”.

#BawięSięDobrze

#BiegamDobrze stało się już synonimem połączenia pomagania i dobrej zabawy. Pomarańczowi bohaterowie oprócz masy wzruszeń i dobroci serca pokazują sobie i swoim bliskim, jak bawić się wspierając wybrane inicjatywy. Podejmują wyzwania – tańczą kankana na mecie i robią pompki za każdą wpłatę, personalizują koszulki wpisując na nie imiona darczyńców, licytują rozmaite przedmioty, oferują gotowanie obiadów i wysyłanie pocztówek lub deklarują walki o życiówki.

Z charytatywnej inicjatywy wyrosła społeczność, którą łączy pasja do pomagania wyrażona w sporcie. Nadanie dodatkowego sensowi swoim biegowym celom to rzecz naprawdę prosta – a dodatkowo ekscytująca.

fot. sportografia.pl

– Jako Nationale-Nederlanden, jesteśmy nie tylko świadkami, ale i aktywnymi uczestnikami wspaniałej inicjatywy, jaką jest #BiegamDobrze. Jesteśmy przekonani, że każdy, kto dołącza do tej akcji, może przyczynić się do wsparcia ważnych celów charytatywnych. Wierzymy też, że prawdziwa wartość naszego partnerstwa w #BiegamDobrze objawia się nie tylko w dodatkowych środkach finansowych w postaci dopłat w wysokości 5, 10 oraz 15 tysięcy złotych do trzech największych zbiórek na dystansie półmaratońskim, ale również w energii i entuzjazmie, z jaką nasi pracownicy włączają się w to wydarzenie. To dla nas nie tylko sport, to przede wszystkim misja społeczna, która inspiruje i jednoczy – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzeczniczka prasowa i Dyrektorka Komunikacji Korporacyjnej w Nationale-Nederlanden.

Wiosna wystartuje w Warszawie

Do tej pory na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz towarzyszący mu New Balance Bieg na Piątkę zapisało się 13 tysięcy osób. Biegi odbędą się 24 marca. Półmaraton wystartuje o godzinie 11:00, a bieg na piątkę o 9:30.

Już wiadomo, że linia startu po 10 latach znów znajdzie się na moście Poniatowskiego przy PGE Narodowym. Patrząc na profil trasy i ulice, którymi wytyczono trasę półmaratonu można spodziewać się gradu rekordów życiowych, a być może i rekordu Polski.

Źródlo: Fundacja „Maraton Warszawski”, red

fot. w nagłówku Piotr Dymus