Grad rekordów w trzecim dniu Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20

To był rekordowy dzień w KGHM Ślęza Arenie. W niedzielę młodzi zawodnicy poprawili aż dziesięć halowych rekordów Polski w kategoriach U18 oraz U20.

Tomczyk najlepsza na świecie

W sesji porannej rekordy padły w biegach na 300 metrów U18. Najpierw po mocnym biegu Zofia Tomczyk o 0.02 sekundy poprawiła halowy rekord Kornelii Lesiewicz wygrywając z czasem 37.98. To nie tylko rekord Polski, ale też najlepszy w tym roku wynik na świecie wśród juniorek młodszych.

Sukcesu koleżance pozazdrościł Stanisław Strzelecki, który w finale tego samego dystansu spisał się imponująco. Zawodnik Bolesłavii, który podczas wczorajszych eliminacji poprawił rekord Polski w niedzielę wyśrubował ten wynik. Po mocnym biegu finiszował z czasem 33.55. Równie imponująco wyglądał bieg na 600 metrów panów, który wygrał Łukasz Zaczyk. Biegacz z Bytomia o ponad sekundę poprawił rekord kraju U18 osiągając 1:18.98.

Brylowski szybszy od Zakrzewskiego

Popołudniową część mistrzostw rozpoczęły rekordowe biegi juniorów młodszych na 200 metrów. Najpierw Aleksandra Jeż uzyskała świetne 24.51, a po chwili Fabian Brylowski wymazał z tabel rekord Marka Zakrzewskiego i wygrał bieg na 200 metrów U18 z czasem 21.51.

Po pełnym zwrotów akcji biegu sztafety mieszanej 4 x 400 metrów U18 mistrzostwo Polski oraz rekord kraju wywalczyli zawodnicy Wawelu Kraków. Na bieżni w KGHM Ślęza Arenie uzyskali świetny czas 3:37.31. Drugie miejsce, również z czasem lepszym od dotychczasowego rekordu kraju w sztafecie mieszanej, zajęła Bolesłavia. Zespół z Dolnego Śląska ze Stanisławem Strzeleckim w składzie pobiegł 3:40.34.

Trościanka też z rekordem

Imponująco we Wrocławiu spisał się także wieloboista Hubert Trościanka. Po sześciu konkurencjach junior Uczniaka Szprotawa, trenowany przez Marka Rzepkę, potrzebował uzyskać w biegu na 1000 metrów czas na poziomie 2:48.00, aby cieszyć się z rekordu Polski.

Długo prowadził i mimo tego iż ostatecznie stracił pozycję lidera w tym biegu to uzyskał czas 2:46.93 i mógł cieszyć się ze złota oraz rekordu kraju. W dwudniowej rywalizacji zgromadził 5554 punkty i wymazał z tabel rekordowe osiągnięcie Szymona Czapiewskiego oraz Jacka Nabożnego. Drugi w zmaganiach był Szymon Kosmowski (5166 pkt.), a trzeci Mateusz Kotlarski (4890 pkt.).